В Україні збільшили розміри судових зборів. Деталі

290 0
В Україні збільшили розміри судових зборів. Деталі

На сайті судової влади України опублікували змінені розміри судових зборів. Це збори, що стягуються за подання заяв, скарг до суду, видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених Законом України «Про судовий збір». Судовий збір включається до складу судових витрат.

Особливістю судового збору є те, що останній підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України, а кошти з якого спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, забезпечення доступності приміщень судів, доступності інформації, яка розміщується в суді для осіб з інвалідністю.

Ставки цього збору залежать від розміру прожиткового мінімуму для працездатного населення як одиниці виміру бази оподаткування.

А тому, хоча ставки цього збору і визначені в законі та є змішаними (є абсолютна та відносна ставки податку), їх розмір та порядок справляння щорічно змінюється залежно від розміру одиниці виміру бази оподаткування - прожиткового мінімуму для працездатного населення. Щорічно, залежно від розміру прожиткового мінімуму, як правило, і збільшується фактичний розмір цього збору в абсолютній ставці судового збору.

Судовий збір, який найчастіше фігурує в матеріалах Програми Плюс, – це кошти, які стягують у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, зокрема за ст. 130 КУпАП (керування ТЗ у стані сп’яніння). Торік він був 454 грн, а цьогоріч становить 496,20 грн.

З усіма іншими (а їх немало) можна ознайомитися на офіційному порталі Судової влади України: https://court.gov.ua/press/news/1237874/.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация