В Україні право мають, у Кременчуці – ні: відповідь Малецького на петицію про пільговий проїзд учнів

331 0
В Україні право мають, у Кременчуці – ні: відповідь Малецького на петицію про пільговий проїзд учнів

Кременчужани восьмого грудня 2021 року подали петицію про повернення пільгового проїзду школярів віком від шести до дванадцяти років та забезпечення безоплатним проїздом учнів старших класів. Вона набрала необхідну кількість голосів і навіть трохи більше – 256 замість 250.

 

Читайте також: Малецький з дітьми не дружить. Кременчужани активно голосують за петицію, пов’язану зі школярами

 

У зв’язку з цим міський голова Віталій Малецький дав на звернення відповідь. Він нагадав про документацію, зокрема про те, що пільговий проїзд передбачений у Програмі соцзабезпечення та соцзахисту населення «Турбота» на 2021-2023 роки. Також зазначив, що у 2021 році на відшкодування за перевезення учнів витратили 763 930 грн.

Також мер написав про Закон України «Про повну загальну середню освіту», відповідно до якого кожна дитина має право на здобуття початкової та базової освіти в найбільш доступному та наближеному до місця проживання дитини закладі освіти. Здавалося б, безвихідь для школярів та їхніх батьків, тож або витрачайте додаткові кошти на проїзд, або вчіться там, де наказало міське самоврядування, яке визначило території обслуговування та закріпило їх за закладами загальної середньої освіти

Але у цій же відповіді Віталій Малецький додав витяг із Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я №2205: учні, які проживають на відстані від закладу освіти понад 2 км, забезпечуються підвезенням.

 

«Усі діти, що проживають на території Кременчуцької міської територіальної громади, мають можливість відвідувати заклади освіти для здобуття початкової та базової середньої освіти, які розташовані в пішій доступності від місця проживання», - право вони мають, але також мають право навчатися там, де вирішать вони з батьками. Міська влада мала б це всіляко підтримувати, проте, навпаки, вона ставить рамки. На жаль, виділяти один-два-три мільйони гривень на забезпечення безкоштовного проїзду школярів у міській раді не збираються, натомість щоб надрукувати «фіолетову» газету, цьогоріч виділили майже десять мільйонів гривень.

 

Попри це, мер резюмував, що право на здобуття освіти дітей Кременчуцької МТГ не порушується.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация