Деякі студенти кременчуцьких ПТУ можуть залишитися без стипендій через мізерне фінансування

478 0
Деякі студенти кременчуцьких ПТУ можуть залишитися без стипендій через мізерне фінансування

У Полтавській області навчається майже дев’ять тисяч студентів у професійно-технічних училищах, й деякі з них можуть втратити свої стипендії через нестачу фінансування. Варто зауважити, що в Кременчуці знаходиться шість закладів профосвіти, тоді як у всій області їх 30.

Про це повідомила начальниця департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська.

"З 1 січня 2022 року в Україні зростуть стипендії для студентів закладів вищої освіти та технікумів у 1,5 раза, для студентів профтехучилищ – у 2,5 раза. Такі зміни передбачає Держбюджет-2022", – повідомила Віта Ковальська.

Стипендії, які отримуватимуть студенти у 2022 році:

- бакалаври, спеціалісти, магістри – 2 000 грн (було 1 300 грн);

- студенти технікумів, коледжів, ліцеїв – 1 510 гривень (було 980 грн);

- студенти професійних технічних училищ – 1 250 гривень (було 490 грн).

Насправді це не така вже й погана новина, адже стипендіальні виплати зросли, але погана для більшості учнів ПТУ, тому що деякі можуть втратити стипендії взагалі.

За слова начальниці Департаменту освіти, згідно з постановою Кабміну, стипендію для учнів ПТУ збільшили на 155%, але загальна сума її фінансування не зросла й наразі складає лише 60% від потреби.

"Це означає, що 40% студентів ПТУ не отримуватимуть стипендії. Все через те, що адміністрація закладів не має права зменшувати стипендію, тому за недостатнього фінансування не кожна дитина її отримуватиме", - йдеться в повідомленні.

Категорії студентів, які отримуватимуть стипендії гарантовано:

- діти-сироти;

- діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- діти з малозабезпечених сімей;

- діти з інвалідністю 1-3 групи;

- діти часників АТО й учасників бойових дій;

- діти, які отримають загальний середній бал у профтехосвіті 7 і більше балів.

Варто зауважити, що всього в області нині працюють 30 закладів ПТУ, в яких навчаються близько дев’яти тисяч студентів.

"Якщо минулого року ми фінансували всіх дітей без винятку, то, на жаль, у цьому році не вистачає фінансування. Бюджет освіти на Полтавську область минулого року був 1 мільярд. На цьому рівні він і залишився. Тоді як потреба в нас 2 мільярди. На сьогодні ми вимушені шукати альтернативи, й вони в нас є. Крім обласної стипендії, грошові кошти можуть надаватися зі спеціальних фондів закладів освіти, а також при впровадженні дуальної форми освіти", – пояснила Віта Ковальська.

Варто зазначити, що жоден заклад ПТУ в області повністю дуальну освіту не впроваджує, навчаються в такому форматі лише 107 учнів. Дуальна освіта – це коли дитина зарахована до закладу освіти й здобуває освіту на підприємствах, при цьому отримуючи зарплату.

Таку освіту здебільшого практикують у кременчуцьких ПТУ. Є можливість, крім 60% фінансування, які може забезпечити обласна рада, додатково залучити 10-15% за дуальною освітою.

Також, як повідомила Віта Ковальська, після навчання в ПТУ лише половина студентів іде працювати за спеціальністю: "52% дітей, які завершують навчання у закладах профтехосвіти, працевлаштовуються за своєю робітничою кваліфікацією. 5-6% – це діти, які вже після першого року навчання виїжджають за кордон. 13% дітей ідуть навчатися у вищі навчальні заклади. Ще 6% відмовляються від своєї робітничої професії. Сьогодні складається така ситуація, що лише половина дітей отримують робочу кваліфікацію і стипендію від обласного бюджету та працюють за своїм напрямом".

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация