Новорічні свята і пандемія: як святкувати безпечно

153 0
Новорічні свята і пандемія: як святкувати безпечно

Пандемія внесла зміни у звичні нам способи проведення зимових свят. Щоб зимові свята не були зіпсовані захворюванням, варто дотримуватися простих правил. Пресслужба Держпродспоживслужби Полтавщини публікує чергову порцію порад.

Правильно носіть маску, регулярно мийте руки, тримайте фізичну дистанцію в 1,5–2 метри, провітрюйте приміщення, уникайте скупчення людей.

Якщо захворіли, залишайтеся вдома. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо з’являться симптоми респіраторного захворювання та здайте тест на COVID-19. Якщо ви не пройшли повний курс вакцинації, також краще уникнути масових святкувань та залишитися вдома.

Зробіть процес святкування максимально безпечним. Не кличте багато гостей. Краще обмежитися колом рідних та близьких, без влаштування масових вечірок. Чим більше людей збирається, тим вищий ризик зараження COVID-19. По можливості проводьте святкування на відкритому повітрі та з дотриманням фізичної дистанції.

Якщо ж зустрічати Новий рік будете в закритому приміщенні, то обов’язково робіть провітрювання, щоб не дати шансів навіть найменшим частинкам вірусу поширюватись. Не користуйтеся спільними тарілками, склянками та іншим посудом. Свою тарілку та інше столове приладдя ставте поруч із собою. Уникайте спільної їжі.

Поки коронавірусна хвороба не подолана, робіть покупки в інтернеті.

Віртуальний шопінг дозволить мінімізувати соціальні контакти та уникнути черг. Також у магазинах можна скористатися послугою самовивозу онлайн-замовлення, що також допоможе уникнути скупчення людей у передсвятковий час.

А також відмовтеся від подорожей, якщо ви в групі ризику.

Якщо ви належите до категорії людей із ризиком тяжкого перебігу коронавірусної хвороби (маєте хронічні захворювання чи вік 60+) або ж не вакцинувалися – відкладіть необов’язкові подорожі. Зважайте на те, що наразі все більше країн повідомляють про стрімке поширення нового штаму «Омікрон», тому поїздки можуть нести додаткові ризики інфікування.

Якщо все-таки вирішили подорожувати – дотримуйтеся всіх протиепідемічних правил.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация