Озимі на Полтавщині знаходяться у фазі зимового спокою. Але їм шкодять гризуни

214 0
Озимі на Полтавщині знаходяться у фазі зимового спокою. Але їм шкодять гризуни

Спеціалістами відділів фітосанітарної безпеки встановлено, що з другої половини грудня, із настанням морозної погоди, рослини озимих культур на Полтавщині знаходяться у фазі зимового спокою. Густота посівів сформувалася в межах 340-520 рослин на один квадратний метр, кущистість – 4-8 стебел. Висота рослин на фазу кущення перед зимівлею становила від 11 до 21 см, глибина залягання вузла кущення – не менше 22 мм.

Проведення моніторингу стану озимих культур у зимовий і ранньовесняний періоди дозволяє своєчасно визначити життєздатність посівів і спланувати заходи весняного догляду за ними – підживлення азотними добривами та регуляторами росту й мікроелементами, що особливо актуально на слабо розкущених з осені посівах; обробки фунгіцидами, інсектицидами та гербіцидами з метою отримання високого урожаю якісного зерна, а за необхідності, забезпечити господарства насінням ярих культур для ремонту чи пересіву площ.

За даними моніторингу, 23% посівів озимини уражено септоріозом у слабкому ступені. Уражені хворобою рослини виявлені в ранніх посівах, які гарно розкущились. Кореневою гниллю в середньому уражено 2% рослин у слабкому ступені на 35% площ.

Зі шкідників на початку грудня 2021 року на площах озимої пшениці мишоподібних гризунів виявляли в Кременчуцькій, Машівській, Оржицькій та Пирятинській громадах. У середньому на культурі нараховувалось 1,5 жилі колонії/га. Відлига та опади у вигляді дощу зливового характеру, які відмічали з 6 по 14 грудня, а потім вторгнення арктичного повітря та настання сталих від’ємних температурних показників сприяли зменшенню чисельності мишоподібних гризунів у відкритих стаціях господарств області. Основна частина жилих колоній залишилася на підвищеннях рельєфу. На площах озимої пшениці окремих господарств нараховується в середньому 1 колонія/га. Частково гризуни приходять поживитися рослинами пшениці з інших стацій, не утворюючи колоній. Розвиток шкідників у майбутньому залежатиме від погодних умов зимового періоду.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация