
У Головному управлінні Національної поліції України в Полтавській області в тестовому режимі запрацював моніторинговий центр централізованого відеоспостереження «Безпечна Полтавщина». Про це повідомили у пресслужбі Полтавської обласної державної адміністрації.
Основне завдання програми – аналіз місць дорожньо-транспортних пригод. Тому на основних трасах області встановили 119 камер, які з’єднані в 42 відеовузли.
За словами т.в.о. голови ОДА Дмитра Луніна, наступного року кількість вузлів планують збільшити, але коли й на скільки - не сказав.
Уся інформація з камер надходить до моніторингового центру в Головному управлінні Нацполіції в Полтавській області. Як на практиці функціонує «Безпечна Полтавщина», оглянув заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко.
«Ці камери фіксують номери, марку й колір автівок, запам’ятовують їхній маршрут і моніторять ситуацію довкола. «Безпечна Полтавщина» – це централізована система, тож до неї зможуть доєднатися камери з відеоаналітикою, які відповідатимуть необхідним технічним вимогам. Це, наприклад, камери територіальних громад, будь-яких установ і організацій або навіть камери, встановлені на будинку чи подвір’ї», – сказав Ігор Панченко.
Заступник начальника ГУНП в Полтавській області – начальник кримінальної поліції, полковник поліції Ігор Король розповів, що така система в рази прискорює роботу поліції та фіксує порушення правил дорожнього руху.
«Якщо сталося ДТП і винуватець покинув місце аварії, то за допомогою системи можна швидко знайти машину. Камери мають потужний зум, відтворюють відео в реальному часі й забезпечують цілодобовий запис», – наголосив Ігор Король.
«Безпечну Полтавщину» створюють коштом обласного бюджету. Реалізують проєкт у межах Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки, яку колишній голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов презентував на початку цього року.
Нагадаємо, що система «Безпечна громада», яка стане альтернативою кременчуцької програми «Безпечне місто», запрацює у Кременчуці з 2022 року.
Читайте також: У Кременчуці не буде «Безпечного міста». Його альтернатива «потягне» гроші з бюджету
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись