Кременчужани спостерігатимуть за ринком землі онлайн

430 0
Кременчужани спостерігатимуть за ринком землі онлайн

Міністерство аграрної політики та продовольства запустило інтерактивний звіт за ринком купівлі-продажу землі сільгосппризначення в режимі реального часу.

Про це розповів заступник міністра АПК з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

«Сьогодні ринок землі – це живий організм, який змінюється щодня. Відбувається постійна динаміка щодо зміни середньої ціни за 1 га с/г землі. ТОП лідерів серед регіонів за кількістю угод також нестабільний: між областями триває постійна конкуренція. Тому земельний моніторинг актуалізується щодня. І ми повністю відкриваємо суспільству всі дані про земельні відносини в режимі реального часу. Така система вже давно представлена на сайті Держгеокадастру. Тепер у дещо модифікованому вигляді вона є і на сайті Мінагрополітики», – зазначив він.

Інтерактивний звіт із узагальненими даними від Мінагрополітики включає:

- інформацію про загальну кількість угод, площі ділянок, їх загальну вартість та медіанну ціну за 1 га;

- загальну площу ділянок за кожною з областей, а також загальну вартість земельних ділянок та їх середню ціну;

- динаміку купівлі-продажу за останні три місяці – по днях, а також окремо за кожним регіоном, із вказівкою кількості ділянок, площі, вартості;

- аналіз показників за розміром земельної ділянки та цільовим призначенням (загальна вартість, середня ціна, кількість ділянок, їх загальна площа).

Завдяки цим даним можна, зокрема, побачити, наскільки варіативна ціна і як вона відрізняється в тих чи інших територіальних громадах.

Дзьоба підкреслив, що сьогодні на динаміку ринку землі впливають насамперед його учасники.

«Ми очікуємо на зростання кількості середніх і малих сільгоспвиробників, сектора переробки тощо. Створення доданої вартості на селі, а також в аграрному секторі загалом. Уже цьогоріч аграрний сектор показує найбільший відсоток росту в порівнянні з іншими галузями економіки – 8 %. І якщо українці в повній мірі розумітимуть, як використовувати на свою користь переваги ринку землі, ця цифра тільки зростатиме», – резюмував він.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация