Як вберегти домашніх улюбленців від холоду: поради спеціалістів Полтавської обласної лікарні ветмедицини

320 0
Як вберегти домашніх улюбленців від холоду: поради спеціалістів Полтавської обласної лікарні ветмедицини

Зима вже повноцінно вступила у свої права, а це найважча пора для тварин – не тільки для безпритульних, а й для домашніх.

Холодна пора року несе певну небезпеку для наших улюбленців. У домашніх тварин також є особливі потреби, коли стає холодно. Турбота кожного господаря – не лише тримати улюбленця в теплі, але й захистити його від бід, пов’язаних зі стресом та холодом. Пам’ятайте, холодна для вас температура – також холодна і для вашого улюбленця.

Тож кілька порад, як вберегти своїх улюбленців від холоду.

Насамперед власникам рекомендується розпочати відвідування ветеринарного лікаря, щоб він оглянув вашого вихованця та виявив можливі проблеми зі здоров’ям. Особливо важливо це зробити, якщо вихованець не хоче гуляти в холодну погоду. Собаки та коти із захворюваннями суглобів, як і люди, важко переносять морози, крім того, їм важко ходити по слизькій поверхні. При деяких захворюваннях (цукровий діабет, патології серця та нирок, хвороба Кушинга) організму важче регулювати температуру тіла й такі тварини сприйнятливіші до холоду.

Уважно спостерігайте за своїм вихованцем та намагайтеся скоротити тривалість прогулянок у морози. Це актуально не лише для короткошерстих собак, а й собак із короткими лапками, бо тулуб розташований близько до снігу. Цуценята і літні собаки більш сприйнятливі до перепадів температури. Тип шерстяного покриву та порода також важливі. Короткошерсті собаки більш схильні до переохолодження, ніж більшість довгошерстих порід. Необхідно приділяти особливу увагу та утримувати в теплі тварин із хронічними захворюваннями.

У ці холодні дні рекомендуємо не залишати собак на вулиці – біля магазину, дитячого садка. Стрес від очікування власника посилює сприйнятливість холоду, а ви можете затриматися. Крім того, жалісливі люди можуть забрати тварину до себе додому й не повернути.

Не залишайте собак у автомобілі. Як влітку автомобілі швидко перегріваються, так і взимку вони швидко охолоджуються.

Ніколи не спускайте свого собаку з повідка, якщо не впевнені, не відпускайте собаку на льоду, особливо в хуртовину і снігопади. Навіть добре навчені собаки можуть втратити нюх, збитися зі сліду, легко загубитися і не знайти дорогу додому. Сніг та лід приховують запахи. Набагато більше собак губляться взимку, ніж у інші пори року. Якщо є можливість, залишайте своїх вихованців вдома в сильні морози. Це стосується насамперед кішок.

Перед прогулянкою переконайтеся, що жетон з ПІБ та телефоном власника надітий на собаку.

Під час прогулянки на лапи та живіт собак можуть потрапляти реагенти, антифриз та інші токсичні хімічні речовини. Після кожної прогулянки ополіскуйте лапи та живіт собаки, щоб не допустити отруєння під час облизування. Крім того, ці хімічні речовини можуть ушкоджувати шкіру лап. Якщо ваш вихованець проводить багато часу на вулиці, регулярно перевіряйте, чи немає обмороження вух та лап. Взимку можна підстригати шерсть між подушечками лап, щоб між ними не намерзав лід.

Не стрижіть свого собаку в морози. Коли холодно, одягайте собаку в теплі светри з високими комірами, вибирайте одяг із водовідштовхувального матеріалу, який щільно облягає, але дозволяє теплому повітрю циркулювати між тілом тварини та тканиною.

Одяг має бути сухим щоразу, коли собака виходить на прогулянку. Тому краще мати кілька варіантів. І важливо підібрати такий одяг, щоб він не викликав неприємних відчуттів у собаки.

Намагайтеся рідше мити собаку з використанням шампуню, щоб не змивати природне жирове мастило зі шкіри та шерсті. Вона допомагає зберігати тепло та захищає шкіру тварини від обмороження. Ретельно сушіть тварину після того, як викупали.

Важливо знати, що правильний грумінг дуже важливий для здоров’я собаки в зимовий час. Тяжка та сплутана шерсть недостатньо добре захищає шкіру собаки за низьких температур.

Для собак важлива регулярна фізична активність, яка дозволяє уникнути появи надмірної ваги та звести до мінімуму ризик розвитку стресу.

Цуценята, які не витрачають надлишок енергії через недостатню фізичну активність, особливо схильні до виникнення поведінкових проблем. Вони можуть скиглити, гавкати, гризти предмети, кусатися або занадто грубо грати.

Тварини потребують збалансованого харчування. У холодні зимові місяці всі тварини, незалежно від розмірів, породи та віку, інтуїтивно збільшують споживання калорій, тому собаці потрібні регулярні фізичні навантаження.

Увага! Власники автомобілів! Зверніть увагу, теплий двигун автомобіля взимку – привабливе джерело тепла для вуличних кішок. Обов’язково перед запуском двигуна необхідно заглянути під капот!

Сподіваємося, що поради від фахівців Відділу протиепізоотичних заходів Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини стануть у нагоді.

Бережіть своїх улюбленців і не забувайте допомагати пережити холоди бездомним тваринам – погодуйте теплою їжею, впустіть у під’їзд погрітися, забирайте з вулиці тварин! Кращого друга, ніж бездомна тварина, ви не знайдете!Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация