Із 1 січня всі кременчужани мають обов’язково “прив’язувати” SIM-картки до свого паспорта

509 0
Із 1 січня всі кременчужани мають обов’язково “прив’язувати” SIM-картки до свого паспорта

З першого дня наступного року набувають чинності зміни до Закону “Про електронні комунікації” №1089-IX. Згідно з Законом, українці мають обов’язково реєструвати SIM-картки, “прив’язуючи” їх до паспортних даних.

Це має захистити користувача від шахраїв, які працюють за такою схемою:

Шахраї кілька разів телефонують на ваш номер із різних номерів, а згодом скаржаться оператору про втрачену картку та просять її перевипустити, називаючи останні номери, з яких телефонували. Оператор відмовити права не має. Шахраї в такий спосіб крадуть номер, отримують доступ до інтернет-банкінгу або інших послуг і виводять гроші з рахунків чи оформляють позики. Також шахраї можуть викупити і неактивний “фінансовий номер”, і їх уже навчилися знаходити”, передають фахівці.

Законом передбачається, що кінцевий користувач зобов’язаний здійснити ідентифікацію в постачальника електронних комунікаційних послуг у порядку, встановленому правилами надання та отримання електронних комунікаційних послуг.

Законопроєкт надає перехідний період до 1 січня 2025 року, під час якого абоненти, що користувалися послугами оператора, зможуть ідентифікувати себе. Після цього періоду постачальники електронних комунікаційних послуг призупиняють їхнє надання користувачам, які договір не підписали або ідентифікацію не здійснили.

Після двох місяців із моменту призупинення, якщо користувач не уклав договір чи не надав паспортних даних, комунікаційні послуги припиняють.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация