Як людині вакцинуватися, якщо вона придбала підроблений COVID-сертифікат: алгоритм від МОЗ

269 0
Як людині вакцинуватися, якщо вона придбала підроблений COVID-сертифікат: алгоритм від МОЗ

До медичного закладу зверталися з бажанням вакцинуватися, маючи підроблений сертифікат, але медичні працівники в таких випадках змушені відмовляти людям у вакцинації. У МОЗ хочуть звільнити від кримінальної відповідальності осіб, які купили підроблений COVID-документ.

Про це на брифінгу повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Втім, за його словами, для уникнення покарання до цих людей висувається принципова умова - вони повинні добровільно зізнатися у скоєному та активно сприяти в розкритті правопорушення.

Ляшко озвучив алгоритм дій, якщо людина, яка має підроблений документ про вакцинацію, хоче отримати щеплення від COVID-19:

- звернутися до свого сімейного лікаря чи медпрацівника в пункті вакцинації,

- лікар викликає правоохоронців і вони фіксують наявність у особи фейкового документа,

- працівники Національної поліції відкривають кримінальне провадження, в якому людина, яка купила підроблений СOVID-документ, стає його учасником.

"Як учасник кримінального провадження особа має давати свідчення про джерело отримання нею підробленого СOVID-документа та своєю поведінкою всіляко сприяти в розкритті злочину", - уточнив Ляшко.

При цьому слід зауважити, що статус "учасника кримінального провадження" з людини знімається за клопотанням прокурора через суд. Саме відповідна ухвала суду є підставою для звільнення особи від кримінальної відповідальності, яка раніше придбала документ, зазначив міністр. 

Як повідомляє РБК-Україна, звільнення від кримінальної відповідальності точно не торкнеться осіб, які виступали організаторами або брали участь у таких злочинах.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация