Вагітність та коронавірус: як правильно лікуватися та коли треба звернутися до лікаря

195 0
Вагітність та коронавірус: як правильно лікуватися та коли треба звернутися до лікаря

Респіраторні інфекції загалом небезпечні для вагітних жінок. Вагітність робить організм вразливим і перед коронавірусом.

Ріст матки призводить до зменшення об’єму легень – органу, на який найбільше впливає Covid-19. Через це вагітні важче переносять пневмонію. Інфекція часто викликає тромбоемболічні ускладнення, коли тромб закупорює просвіт кровоносної судини. У вагітної жінки ризик цих ускладнень більший, адже в її стані кров активніше згортається.

Акушер-гінеколог вищої категорії Наталя Лелюх розповіла у прямому ефірі програми "Є здорове питання" про те, як правильно треба лікуватися вагітним з діагнозом коронавірус та яких рекомендацій дотримуватися.

Якщо вагітна жінка хворіє вдома та має легкий перебіг коронавірусу, необхідно:

- стежити за температурою (якщо вона висока, можна використати парацетамол, але за показника 38 і більше);

- пити достатню кількість рідини;

- провітрювати кімнату та зволожувати повітря;

- робити дихальну гімнастику за нормальної сатурації;

- рухатися, ходити.

За словами лікарки, без рекомендації лікаря вагітним жінкам не потрібно приймати різні види речовин, як-от вітаміни D, С, мелатонін, цинк тощо.
"Це потрібно робити тоді, коли жінка здала аналіз, який показав у неї дефіцит якогось вітаміну," – наголосила Лелюх.
Спеціалістка додала, що вагітну жінку треба госпіталізувати, якщо в неї сатурація 92 та нижче, температура не падає 3-4 дні, є коморбідні стани (ожиріння, діабет, хронічні захворювання легень, вік старше 35 років).
Після госпіталізації лікарі надають вагітній серйозну медичну допомогу в стаціонарі. Це лікування рятуватиме жінку, але шкодитиме дитині.
"Серйозне лікування коронавірусу шкодить перебігу вагітності. Тому вагітним треба вакцинуватися, щоб бути захищеними від таких ситуацій", - каже вона.

За словами генерального директора Директорату громадського здоров’я та профілактики захворюваності МОЗ України Ірини Руденко, вагітні, особливо у другому-третьому триместрі, мають ризик важчого перебігу коронавірусу.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация