В Україні зареєстрували нові ліки для лікування туберкульозу. Повідомлення МОЗ

166 0
В Україні зареєстрували нові ліки для лікування туберкульозу. Повідомлення МОЗ

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, наша країна стала п’ятою, де був зареєстрований інноваційний препарат Претоманід для лікування туберкульозу, він має широку лікарську стійкість.

"Впровадження нового протитуберкульозного препарату Претоманід в Україні ставить на крок ближче до найціннішого - збереження життя близько 1300 людей зі стійкими формами туберкульозу, а також можливості ефективно лікувати не менше 90% людей з туберкульозом відповідно до рекомендованого цільового показника ВООЗ. Це буде вагомим внеском задля зниження рівня поширеності та смертності від лікарського стійкого туберкульозу", – розповіла завідувачка відділу управління та протидії ТБ ЦГЗ Яна Терлеєва.

Застосування нового препарату показано в інноваційному режимі BPаL в умовах операційних досліджень, коли замість 4-5 потужних ліків застосовується три препарати з коротшим терміном прийому.

Реєстрація Претоманіду стала результатом тривалої злагодженої роботи МОЗ, Центру громадського здоров’я, ВООЗ, Комітету Зеленого Світла, Глобального фонду для боротьби зі СНІД, ТБ та малярією, Глобального лікарського фонду, БО "100% ЖИТТЯ", МБФ "Лікарі без кордонів".

У МОЗ також повідомили, що Претоманід включений до номенклатурного переліку лікарських засобів до закупівлі на початку 2021 року. Також МОЗ виділило необхідні ресурси для закупівлі препарату через ДП "Медичні закупівлі України".Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация