Окремі обмеження щодо проїзду в громадському транспорті зняли: від сьогодні діють оновлені карантинні норми

1 203 0
Окремі обмеження щодо проїзду в громадському транспорті зняли: від сьогодні діють оновлені карантинні норми

Нагадаємо, що карантинні норми Уряд оновив іще 24 листопада. Нові правила почали діяти від сьогодні, 6 грудня.

Відповідно до цих правил для відвідування громадських закладів у "жовтій", "помаранчевій" і "червоній" зонах потрібен буде сертифікат про вакцинацію, одужання або негативний тест на коронавірус. Також дозволили перевезенням більшої кількості пасажирів у громадському транспорті.

Основна зміна, яка стосується громадського транспорту стосується наступного: у "зеленій", "жовтій" і "помаранчевій" зонах дозволено перевозити не тільки пасажирів на місцях для сидіння, а й на "стоячих" місяцях. Тобто кількість таких пасажирів не повинна перевищувати 50% від кількості місць для стояння відповідно до технічних характеристик салону.

За деякими даними з Telegram-каналу "Транспорт Полтави", в тролейбусах можна буде перевозити до 69 пасажирів, тобто не лише сидячі, а й «стоячі». В маршрутках "Рута" нормою передбачено 6 стоячих місць. Тобто, окрім 19 "сидячих" пасажирів водій зможе взяти в салон ще 3-х, вони зможуть доїхати стоячи.

Та поки що в області для проїзду в громадському транспорті сертифікати в автобусах і тролейбусах поки не перевірятимуть.

Та все ж таки в пресслужбі МОЗ повідомляють, що продовжує діяти заборона на міжобласні та міжнародні перевезення для тих, хто не має COVID-сертифікатів.

Якщо епідеміологічна ситуація погіршиться, то нові обмеження від Кабміну передбачають, що у "червоних" зонах відвідувати заклади можна лише з документом про отримання повного курсу вакцинації: "зелений" COVID-сертифікат, міжнародне свідоцтво про вакцинацію, негативний тест чи сертифікат про одужання.

Без наявності таких документів у відвідувачів та 100% персоналу забороняється:

- робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос;

- робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;

- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;

- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,

- проведення масових заходів;

- робота закладів культури.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на "червоному" рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Водночас починаючи з помаранчевого рівня, місцева влада може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил у регіоні.Читайте також: Вже завтра почнуть діяти нові правила роботи та відвідування громадських закладів під час карантину.


Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация