Для тих, у кого немає смартфона МОЗ планує впровадити QR-коди на паперових COVID-документах

256 0
Для тих, у кого немає смартфона МОЗ планує впровадити QR-коди на паперових COVID-документах

У Міністерстві вже планують впровадити QR-коди й на паперових COVID-документах, адже в Україні є громадяни, які не мають змогу завантажити додаток "Дія" через банальну відсутність смартфону.

Мова йде про три документи: карту профілактичних щеплень, довідку про протипоказання до вакцинації та міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

 Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко під час брифінгу.  

Як підкреслили у МОЗ, наразі QR-коди на паперові документи лише впроваджуються, і цей список може або доповнитися, або навпаки – скоротитися. 

"Міністерство охорони здоров'я працює над поетапним впровадженням QR-коду і на всіх паперових документах, які використовуються в запропонованих карантинних обмеженнях", – заявив міністр.

Під час карантинних обмежень представники бізнесу мають не тільки перевіряти у відвідувачів закладів COVID-сертифікати, але й зчитувати QR-коди мобільним додатком "Дія".

"У випадку відсутності у відвідувачів чи співробітників необхідних документів, власник закладу може понести відповідальність за статтею "Порушення правил щодо карантину людей" Кодексу України про адміністративні правопорушення. Йдеться про штраф від 34 000 до 170 000 гривень", – наголосив міністр.

Нині ж COVID-сертифікат з QR-кодом можна згенерувати тільки з допомогою додатку "Дія". Сімейні лікарі видають довідку про щеплення або міжнародне свідоцтво про вакцинацію з печатками, але без QR-коду.

За допомогою Дії можна сформувати такі COVID-документи:

- "жовтий" COVID-сертифікат при наявності 1 дози вакцини;

- "зелений" COVID-сертифікат при отриманні повної вакцинації;

- сертифікатпро одужання від COVID-19;

- дитячий COVID-сертифікат для вакцинованих дітей віком від 12 років.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация