Нагадування: вже з 1 грудня в Україні підвищать пенсійні виплати. Хто і скільки отримає

362 0
Нагадування: вже з 1 грудня в Україні підвищать пенсійні виплати. Хто і скільки отримає

Міністерка соцполітики Марина Лазебна розповіла про те, як підвищиться розмір пенсійних виплат з грудня 2021 року, а також про те, як діятиме накопичувальна пенсійна система.

На українців чекатиме кілька етапів з підвищення пенсій та індексація. Стосуватиметься це пенсіонерів 60+ років, які мають повний трудовий стаж. Для них мінімальна пенсійна виплата підвищиться на 200 гривень.

"Мінімальна пенсія зросте на 80 гривень. У нас ростуть всі підвищення і доплати до пенсії, які прив'язані до прожиткового мінімуму", - заявила міністерка.

Також була підвищена пенсія для вікової категорії 75+ на 400 грн, але не тим, кому більше 80 років.

У 2022 році плануються кілька етапів підвищення пенсій, зокрема, індексація. Пенсіонери, які мають вік 70 і більше років – будуть отримувати не менше 3 000 гривень.

Накопичувальна пенсійна система в Україні може мати три рівні. Відповідний законопроєкт вже обговорюється в парламенті. На думку Лазебної, якщо до кінця року його підтримають, то "це буде фундамент, на якому ми будемо будувати нову накопичувальну пенсійну систему".

Таким чином, у кожної застрахованої особи буде свій накопичувальний рахунок. При цьому роботодавець буде платити 1% туди та 1% бонусом буде запропонований державою. Людина сама буде обирати приватний фонд.

Також Лазебна пообіцяла, що з наступного 2022 року в Україні зникнуть всі проблеми, пов’язані з отриманням субсидій.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация