Громадян хочуть «прив’язати» до телефонних номерів: для чого це потрібно

278 0
Громадян хочуть «прив’язати» до телефонних номерів: для чого це потрібно

Громадян України планують зобов’язати перевести на контракт телефонні номери, що прив’язані до банківських карток, щоб зробити їх іменними.

Наразі автори даної ініціативи, проводять соціологічне дослідження на тему сприйняття ідеї українцями.

У разі ухвалення законопроєкту він не поширюватиметься на телефонні номери, що не пов’язані з будь-якими фінансовими операціями чи цифровими послугами.

Про це в програмі на телеканалі Обозреватель розповів нардеп, член комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко. За його словами, йдеться про «революційний» законопроєкт, який має на меті захистити громадян від шахраїв, які вчиняють злочини з банківськими рахунками.

«Людина має банківську картку, яка прив’язана до телефонного номера. У разі шахрайських дій, які відбуваються з цією банківською карткою з застосуванням цього телефонного номера, людина звертається до кіберполіції, кіберполіція звертається до оператора, а оператор каже, що цей телефонний номер не контрактний, припейдний. Тобто це номер, який нічийний...», — пояснив нардеп.

За його словами, шахраї за допомогою соціальної інженерії крадуть такі номери, а потім з банківського рахунку викрадають гроші.

Законопроєкт, який пропонують, передбачає обов’язкове оформлення контракту з мобільним оператором, якщо йдеться про номер, задіяний у фінансових чи цифрових операціях.

«Якщо ви хочете мати телефон, який надалі будете використовувати для фінансових операцій або для отримання цифрових послуг, зокрема для отримання електронно-цифрового підпису, він в обов’язковому порядку повинен мати контракт з оператором мобільного зв’язку для того, щоб шахрай не зміг його вкрасти», — розповів Федієнко.

Він також пояснив, чому не варто боятися прив’язки мобільного номера до конкретної людини і чому це не означатиме, що людина потрапить у поле зору спецслужб.

«Деякі кажуть: тепер за нами будуть слідкувати спецслужби, держава тощо. 20 років тому, можливо, так би й було, але зараз ми увійшли в таку фазу цифрового суспільства, де спецслужбам взагалі не потрібно слідкувати за вашим мобільним телефоном, тому що, як правило, люди самі про себе пишуть у соцмережах», — зауважив нардеп.

Він повідомив, що наразі документ проходить етап соціального дослідження, щоб визначити, «наскільки критично на нього буде реагувати населення». Результати дослідження очікуються невдовзі.
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация