У пріоритеті – тільки правда. Телекомпанії «Візит» виповнюється 30 років!

705 0
У пріоритеті – тільки правда. Телекомпанії «Візит» виповнюється 30 років!

28 листопада телекомпанія «Візит» відзначає свій третій ювілей! Телестудія була першою серед телевізійних медіа нашого міста й залишається чи не єдиною нині, де в пріоритеті виключно чесні новини про буремне кременчуцьке суспільне життя.

Сьогодні успішній компанії, яку на початку 90-х створила родина підприємців Олександра і Тамари Мельників, виповнюється 30 років. За цей час змінилося багато: концепція мовлення, бо з’явилися нові формати та платформи, колектив, але незмінним залишилося одне – велике бажання працювати для глядачів Кременчука.

Тридцять років телекомпанії і роботи в ній - що це означає й що сьогодні відчувають самі журналісти, які в 90-х починали нову сторінку в історії Кременчука?

«Програма плюс» звернулася із запитаннями до Анни Плаксій, головного редактора телекомпанії «Візит»:

Анно, телекомпанії 30 років і ви одна з тих, хто починав. Який ваш шлях на медіастежці? Що залишилося в пам’яті з тих часів?

- «Візит» створювався в 1991 році, а вже приблизно в 93-му в місті було проведено перше нічне шоу і його організувала саме телекомпанія «Візит». Це шоу називалося «Міс телебачення»… Я згадую, що тоді всю ніч у Міському Палаці культури йшов цей конкурс. Шукали телеведучих, а оскільки в мене знайома робила це телешоу, я туди потрапила. Так опинилася на телебаченні.

Справа в тому, що я закінчила спеціальний заклад з культури за фахом режисер, тому вийшла на сцену і для мене все було звично. А дівчата-конкурсантки були з нашого педучилища і, звісно, все це було для них уперше.

А далі мені вже чоловік каже (я якраз виходила з декрету): «Ось ти стала «Міс телебачення», то йди на телебачення». І ми вдвох прийшли на "Візит" і директор його Олександр Мельник говорить мені: «Так, точно, був конкурс, працюй!» І повів мене в студію. Це був 1994 рік. А наступного року, як я вже працювала на повну, пам’ятаю, як прийшли Сергій Доронін, Влад Красько, Григорій Бабенко…

 Яке найбільше враження від справ телекомпанії за стільки років роботи? У чому сенс роботи телевізійників?

- Теж думала над цим і так скажу – ніколи телекомпанія «Візит» і родина Мельників, а вони засновники, не боялися критичних матеріалів. Телекомпанія «Візит» ніколи не боялася критикувати владу. Там, де влада гарна, ми про це розповідаємо. І так само владу критикуємо, якщо є за що.

Дуже добре пам’ятаю, як у дитячий садок № 11 привезли гнилу картоплю. Це були 90-ті роки, і був там чиновник, який за все це відповідав. Ми зняли цю гнилу картоплю, а тоді нас погукали завідуючі дитячими садочками, які тоді ще нічого не боялися і які сказали нам – ось погляньте, що нам привезли.

І видаємо про це сюжет, а вранці мене викликає директор Олександр Мельник: «Іди сюди!», а чиновник цей уже до нього прийшов розповів Олександру Олексійовичу всю ситуацію, але у вигідному для себе світлі, мовляв, «ви ось це показали, зганьбили!».

Директор мене запитує: «Там що, справді гнила картопля?» Кажу: «Так». Він повертається до цього чиновника і каже йому: «І що ти хочеш? Ви значить, будете завозити дітям гнилу картоплю, а ми не повинні цього показувати?»

І тоді я зрозуміла, що наш керівник завжди буде на боці справедливості.

Така політика телекомпанії «Візит» зберігається й сьогодні – ніхто не стоїть над душею і ніхто не говорить, що показувати, що не показувати. Олександр Олексійович завжди говорив нам: «Ви не статисти, ви повинні розбиратися в проблемах».

Розкажіть, як усе починалося 30 років тому і що попереду в роботі телекомпанії? Які плани?

- Спочатку це був окремий поверх 5-го корпусу КДПУ, і ми, певно, були вдома менше, ніж на роботі. Це був постійний творчий процес, який не закінчувався. Та й ми були молоді. Це сьогодні все більше серйозно і «Візит» уже більш мудрий, хоча творчість нікуди не ділася.

Наш директор Олександр Мельник створив технічну базу телекомпанії, те, чого не робив ніхто. Але була також створена творча частина, якої в місті ніколи не було. І все це потрібно було спрямувати, щоб телебачення розвивалося.

Я завжди горджуся, що «Візит» - це кухня кадрів журналістики.

Саша Моторний, який починав з монтажу (монтував дитячі передачі), нині працює в столиці на «1+1». Надія Матвєєва теж у столиці, Ігоря Паська бачимо в Магнолії ТВ.

А попереду, й це головне, – ми чекаємо нашого директора Олександра Мельника. Зрозуміло, що потрібно віддати належне нинішньому керівнику компанії – Тамарі Мельник.

Але я також скажу про правду. Ось був мітинг на День Гідності. Стоять усі його учасники й ніхто жодного слова не сказав, як підтримала всі ці демократичні зміни телекомпанія «Візит».

Але звертаюся до цих активістів – що б ви робили, якби «Візит» не дав вам приміщення для громадської приймальні (на бульварі Пушкіна, - авт), яке стало центром життя – туди приходили, туди все приносили, там усі збиралися.

І «Візит» тут був, як двигун прогресу весь цей час.

До речі, телекомпанія «Візит» - це завжди двигун прогресу, починаючи ще від того шоу телеведучих і завершуючи всім іншим. І це я до того, що дух нового, дух демократії в Олександра Мельника, з якого все починалося, не зупинити.

А на цьому мітингу ніхто про це не згадав. Єдине, що почула, – ми ходили, а про те, що журналісти, які весь час були поруч і щодня видавали матеріали, – жодного слова. І ось уже минуло сім років, як його тримають у неволі, а ми продовжуємо працювати і чекаємо його.

Тридцять років – це, звісно, буде рубіж і ми, певно, одна з найстарших телекомпаній в Україні. І ключовий момент буде в нас тоді, коли дочекаємося свого директора. А сьогодні до нас прийшли молоді журналісти й у нас новий розвиток!

Про тих, хто в кадрі

Журналістка «Візиту» Альона Івко згадує ті часи, коли потрапити до перших осіб нашого міста можна було легко й без перешкод. Один із перших її самостійних сюжетів був на тему подорожчання хліба в магазинах Кременчука.

«У мене було завдання зняти сюжет про хліб і його різке здорожчання. Пам’ятаю, я зателефонувала прямо в приймальню першого заступника тодішнього міського голови Миколи Глухова – Олександра Бикова за коментарем. Це було так просто, виявляється… На моє здивування, він запросив нас до себе на зйомку, де залюбки погодився дати на камеру відповідь на тему мого сюжету. Тепер же все по-іншому», - розповідає Альона, маючи на увазі нинішню складну ситуацію з нашими міськими чиновниками, які роками перекривають доступ до інформації журналістам телекомпанії «Візит».

Втім відсутність підтримки з боку кременчуцької влади, яка працює здебільшого заради задоволення власних апетитів, візитерів не лякає, навпаки, загартовує, адже таких талановитих журналістів ще треба пошукати. Вони знайдуть усе – і приховані документи про фінансові махінації чиновників, і таємні угоди підрядників і владників, і бізнесові зв’язки останніх.

Такою є журналістка Альона Маліченко, яка цікавиться тим, які схеми придумує наша міська влада у сферах публічних закупівель.

«За час роботи на «Візиті» мені сподобалося робити сюжети-розслідування. На жаль, у нашому місті постійно є для них привід. Найбільше запам’яталося перше таке розслідування про «фіолетову ботоферму». Вразило, з яким розмахом створювалися сторінки фейкових кременчужан, роблячи вигляд, ніби це справжні люди. Якщо хтось зрозумів, що завдяки таким ботам штучно створюють громадську думку, то це круто. А взагалі я люблю спорт, особливо футбол, тому робити сюжети про успіхи наших спортсменів для мене також завжди приємно», - ділиться Альона.

Різносторонній Євген Бодаква, як колись сказала Анна Плаксій, - це надія та опора дівочої команди, творців «Новин». На його рахунку - десятки відряджень і не тільки з мікрофоном у руці – в поїздки молодий чоловік бере відеокамеру, якою навчився користуватися, вже працюючи в компанії.

«Я працюю на «Візиті» сьомий рік, і жодного разу не пошкодував, що потрапив саме сюди. Робота на "Візиті" дала мені можливість розвитку не лише як журналіста, а навіть як відеооператора. З 2018 року почав їздити у відрядження Полтавщиною, часто на кілька днів саме як журналіст та відеооператор в одній особі.

Перший такий досвід запам'ятався назавжди. Було багато снігу, це був кінець листопада - початок грудня 2018 року. Я мав би просто спокійно знімати судовий процес в одному з міст області, але коли приїхав – перед судом було кілька десятків агресивно налаштованих так званих «тітушок». Обдумавши кілька хвилин свої дії, увімкнув камеру й пішов у натовп. І дізнався, що вони абсолютно не знають, проти чого/кого мітингують, а просто відпрацьовують поставлене їм завдання», - розповідає Євген.

Загалом журналіст – це цікава професія, яка здатна навчити творчо мислити, спостерігати й бути максимально уважним до дрібниць.

Журналістка «Візиту» Ольга Колодій вважає, що журналіст повинен бути зацікавленим та об’єктивним, а також комунікабельним і вміти обробляти велику кількість інформації.

«Усе це не обходиться без любові до справи, якою займаєшся. Коли я тільки почала працювати в журналістиці, для мене складність полягала в тому, як серед великого обсягу інформації обрати найголовніше, те, що буде цікаво слухачам», - ділиться Ольга і додає, що телекомпанія "Візит" дала їй можливість реалізувати себе в професії по-справжньому.

З цим погоджується і Артем Кузьменко – кореспондент видання «Програма Плюс», яке також є частиною великої дружньої команди «Візиту»:

«Я прийшов у редакцію у 2018 році, і одразу ж мене взялися вчити: колеги (а тепер я з гордістю можу їх так називати) давали настанови та поради, ми разом проявляли ініціативи для покращення стрічки новин «Програми Плюс». Усе це вилилося в сьогоднішню картину - кожен займає ту нішу, яка йому подобається: мені - кримінальні новини, дівчатам - економіка та культура, головреду - політика».

За час роботи Артем Кузьменко вже встиг зробити висновок, що «Програма Плюс», - це крута платформа для молодих журналістів, які хочуть набратися досвіду та які не бояться писати правду. 

До всього телекомпанія "Візит" - це не лише кореспонденти та тележурналісти. На "Візиті" працюють спеціалісти різних напрямків. Сьогодні ми говоримо також про тих, хто є ветеранами праці й хто з самого початку робить свій внесок в розвиток підприємства: фахівці "Програми плюс" Галина Перькова та Сергій Проценко, інженер з обслуговування кабельних мереж Анатолій Костенко, майстри з обслуговування кабельних мереж Владислав Філіпов, Костянтин Большун...

«Візит» сьогодні - це величезна і міцна команда професіоналів, спільна робота яких і є результатом діяльності телекомпанії . А далі – більше, далі – краще!
Колектив інформаційного видання "Програма Плюс"

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация