Деякі жінки можуть отримати надбавку до пенсії: які кременчужанки можуть розраховувати на додаткові кошти?

632 0
Деякі жінки можуть отримати надбавку до пенсії: які кременчужанки можуть розраховувати на додаткові кошти?

Вже з наступного року в Україні можуть збільшити пенсійні виплати жінкам за наявності 29 років страхового стажу. Так все ж таки деякі категорії жінок можуть отримати додаткові привілеї при виході на пенсію чи вже будучи там.

В нашій державі пенсії жінок та чоловіків суттєво відрізняються, одна з причин – переривання трудового стажу під час декрету, саме це і впливає на розмір майбутньої пенсії.

Як розповіли у Пенсійному фонді, при виході на пенсію зараховують не лише ті роки, коли жінка офіційно працювала, а й періоди, коли вона займалася вихованням дітей. Але лише за умови отримання допомоги при народженні дитини.

Таким чином до стажу будуть зараховувати й час перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Деякі жінки мають додаткові пільги від держави. На них можуть розраховувати:

- жінки, які народили 5 або більше дітей та виховали їх до 8-річного віку;

- матері осіб з інвалідністю з дитинства.

Вони мають право на пенсію за віком після досягнення 50 років та при стажі роботи не менше 15 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми. А якщо жінка виховує неповнолітніх дітей, то їй належить надбавка до пенсії у розмірі 150 грн на кожну неповнолітню дитину.

Зазначимо, що вже 2022 року влада планує збільшити пенсії жінкам за наявності 29 років страхового стажу. Їхні щомісячні виплати зростуть на 9%.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация