Більше ніяких штампів у паспорті й папірців до ID-картки: про нововведення в прописці для українців

330 0
Більше ніяких штампів у паспорті й папірців до ID-картки: про нововведення в прописці для українців

Сьогодні, 5 листопада, ВРУ прийняла необхідний законопроєкт у другому читанні в цілому, а це означає, що зовсім скоро він набере чинності.

У законопроєкті йдеться про запровадження електронної реєстрації місця проживання, таким чином у паспорті вже не будуть ставити штампи про прописку особи і його можна буде поміняти онлайн в державному додатку або на порталі "Дія".

"Знищуємо штамп в паспорті і "папірець" до ID-картки. Ми спрощуємо топ-послугу, формат якої давно віджив своє. Зареєструвати місце проживання можна буде онлайн", - зауважив міністр цифрових трансформацій Михайло Федоров.

Таким чином, кожен може створити кабінет в Дії та самостійно вказати адресу, за якою особа фактично проживає, і в обов’язковому порядку отримати підтвердження від власника житла.

Варто зауважити, що місце реєстрації не буде давати людині право власності на житло, а лише повідомляти державі, де громадянин проживає.

За словами міністра, оформити пенсію, документи або отримати меддопомогу можна буде там, де людина проживає, а не там, де прописана.

Наразі послуга працює лише в 7 містах в експериментальному форматі, однак невдовзі буде доступна й в інших містах України.


Читайте також: Оформити прописку можна буде онлайн: Рада ухвалила відповідний закон.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация