Яка найменша пенсія в Україні, та коли її підвищать

574 0
Яка найменша пенсія в Україні, та коли її підвищать

Зі слів міністра соціальної політики Марини Лазебної, в Україні встановлено прожитковий мінімум для непрацездатних осіб. За пенсійним законом він є мінімальною пенсією. Зараз це 1 854 грн, а з грудня буде 1 934 грн.

"Але за два роки роботи нашого уряду ми запровадили адресні програми й суттєво підвищили пенсійні виплати. А мінімум поки що отримують до 1 млн осіб. Але ми маємо плани змінити це.

Зокрема, ще торік запровадили доплати в розмірі 500 грн для людей віком від 80 років, а з жовтня цього року поширили їх і на 75-річних — вони отримують по 400 грн до пенсії. За рік такі доплати запровадимо для тих, кому 70 — 75 років.

У грудні цього року буде встановлено мінімальну пенсію в розмірі 2 600 грн для осіб віком від 65 років, які мають повний стаж роботи (чоловіки — 35 років, жінки — 30). Наразі для цієї категорії вона становить 2 400 грн", - розповіла Лазебна. 

Стан пенсійної системи в Україні.

«Я давно працюю в соціальній сфері. Але ніколи не думала, що найбільшим випробуванням стане виправлення помилок і наслідків „пенсійної реформи“ 2017 року. Тоді було скасовано обов’язкову індексацію пенсій — вона стала вибірковою, багато пенсій не потрапляли під індексацію, замість коефіцієнта 1,35 за стаж стали використовувати 1,0, підвищилися вимоги до стажу під час виходу на пенсію й багато іншого. 4 млн пенсіонерів мали пенсії менше за 2 тис. грн. А тут ще ковід, ринок праці не в найкращому стані», — зазначила міністерка.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация