Лікар пояснив, чому народні методи лікування нежитю небезпечні

306 0
Лікар пояснив, чому народні методи лікування нежитю небезпечні

Самолікування нежитю в домашніх умовах народними засобами може спровокувати серйозні ускладнення і, як наслідок, звернення в стаціонар або до хірурга. Навіть із незначним нежитем слід звернутися до фахівця.

Як розповів в інтерв’ю Фактам отоларинголог відділення отоларингології Київської міської клінічної лікарні № 9, аспірант кафедри отоларингології Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика Максим Овсієнко, в лікарні з ускладненнями часто потрапляють ті пацієнти, які намагалися позбутися від нежитю самостійно народними засобами. Багато з них від домашнього лікування отримують опік слизової.

Він підкреслив, що мова йде про самостійно приготовані краплі з часнику, буряку, моркви, цибулі або інших компонентів, які люди шукають не в аптеці, а в супермаркетах і на городі.

“Краплі, що подразнюють слизову, провокують її набряк і опік, що знову ж таки заважає виходу слизу. Слизова збільшується і перекриває порожнину носа. В цьому випадку, якщо вчасно не звернутися до лікаря, то такій людині загрожує запущений гайморит або запалення інших пазух – фронтальної, гратчастої“– розповів експерт.

Він же зазначив, що в запаленій носоглотці створюються сприятливі умови для розмноження бактерій і відбувається гнійне запалення.

“Буває, набряк настільки стійкий, що слизова не реагує на введення медикаментів. Щоб налагодити повітрообмін у навколоносових пазухах, доводиться вдаватися до хірургічного лікування”, – зазначив лікар.

Овсієнко закликав українців більш відповідально ставитися до нежитю, не лікувати його самостійно, а порадитися з лікарем. Він підкреслив, що слизова людини і так відчуває постійно негативний вплив повітря на вулиці (вихлопи, брудне повітря), в приміщеннях – виробничі забруднення, а тому “не варто додатково” добивати “її їдким соком цибулі”.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация