Суд конфіскував понад мільйон гривень «жомових доходів» нардепа Іллі Киви

189 0
Суд конфіскував понад мільйон гривень «жомових доходів» нардепа Іллі Киви

Судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду підтвердили рішення першої інстанції про те, щоб забрати в народного депутата Іллі Киви 1 млн 242 тис. грн в дохід держави.

Про це повідомили 27 жовтня в Центрі протидії корупції, передає видання "ЗМІСТ". 

Адвокати стверджували, що яма насправді не зовсім яма, бо під нею нібито є ціла нафтобаза (резервуари для нафтопродуктів) і тому ціна оренди така дорога:

«Адвокат просив поновити судове слідство, витребувати проєкт нафтобази, допитати свідка і провести експертизу. Адвокати також заявили, що вартість об’єкта в кілька десятків разів вища через підземне сховище. Але чомусь у договорі оренди жомової ями, який підписував Кива, немає жодних згадок про підземні сховища чи резервуари, а орендар взагалі не займається переробкою нафтопродуктів».

13 серпня ВАКС вирішив стягнути понад 1 млн 242 тис. грн в дохід держави через факт набуття необґрунтованого активу Іллею Кивою.

Слідство встановило, що нардеп, попри те, що він не є власником жомової ями, передав її в оренду підприємцю з ознаками фіктивності.

У травні депутат із фракції «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива назвав необґрунтованими вимоги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури:

«На момент укладення договорів оренди майно було задеклароване і з отриманого прибутку були сплачені всі податки. Тому порушення закону там не було. Сьогодні ми бачимо, що антикорупційна прокуратура висуває мені порушення в тому, що нібито жомова яма мені не належить. І це для мене було новиною, коли я раптом побачив, що та сумнозвісна жомова яма, про яку було стільки чуток, справді перестала мені належати».

Жомові ями використовував цукровий завод, що розташований у місті Заводське на Полтавщині.

У такі ями скидали відходи, що лишалися після обробки буряків.

Нині завод не працює, але яму Киви, площею майже 400 кв. м, орендувала львівська фірма «Компанія “Сіквел”». Вона фігурує в одному з кримінальних проваджень, де йдеться про ознаки її фіктивності. Про це йдеться в сюжеті для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация