Хто провалив тепломодернізацію дитсадків у Кременчуці? Депутати в "епіцентрі" скандалу шукають винних

481 0
Хто провалив тепломодернізацію дитсадків у Кременчуці? Депутати в "епіцентрі" скандалу шукають винних

Роботи з тепломодернізації дитячих навчальних закладів у Кременчуці, на яку Європейський банк розвитку дав 10 мільйонів євро в кредит, не виконані досі. Хто в цьому винен і хто за це відповідатиме, у міськвиконкомі розбираються не один місяць.

Спочатку це виглядало, як гра «Гаряча картопля», так скажімо – естафета відповідальністю. Як зазначають у мерії, підрядник розпочав роботи одразу в кількох дитсадках і, згідно з тендерними умовами, отримав аванс, погоджуючись завершити роботи не пізніше вересня. 

Мало того, що строки підрядник порушив конкретно, ті роботи, які він виконав, на думку мерії, виконані неякісно – більшість робітників ходили й курили на території, замість того, щоб працювати. Таким чином маємо повний провал із тепломодернізацією, втрати з бюджету, адже ми виплачуємо проценти по кредиту й виплатили вже майже один мільйон, і відсутність по суті швидких шляхів вирішення даної проблеми в цілому. 

Так, сьогодні, 27 жовтня, представники депутатських комісій з питань бюджету та освіти вирішили це з'ясувати в епіцентрі «біди» - в дитсадку № 11, що в центрі міста. Там, як і в усіх інших садочках, зірвані всі терміни виконання робіт і через це деякі дітки змушені відвідувати інші навчальні заклади. На території дитячого садочка де-не-де рясніє попереджувальна стрічка, що свідчить про продовження робіт з утеплення стін, які обіцяють завершити до кінця листопада. Тут уже встановили нові вікна, проте без відкосів. Представники комісій помітили багато недоліків, а також мали багато зауважень, зокрема до цоколю, висота якого не відповідає тій, що потрібна. Як говорить представник фірми-виконавця, на кожному етапі робіт усе перевіряється і всі недоліки усуваються... але тут питання - за чий кошт? 


Депутати О. Роженко, О. Плескун - представники бюджетної комісії


Як вважає виконуючий обов’язки директора фірми-підрядника Андрій Діденко, причина затримки в тому, що фінансування робіт відбувалося із затримкою – спочатку вони отримали лище 20% авансу (це 2 млн євро), а тільки наприкінці вересня – ще 10%, що становить один мільйон євро. Також він зазначив, що фактична вартість робіт вища, ніж прописана в угоді.На прохання надати документи по актах виконаних робіт, розрахунки й головне - договір із замовником, яким є КП "Кременчуцька муніципальна енергосервісна компанія", підрядник заявив, що "не підготувався", чим обурив депутатів, адже йдеться про серйозні речі.
Стосовно договору, то, перебуваючи вже на території школи №20, де вони замінили частину вікон і встановили ІТП, в.о. директора азербайджанської компанії "ART-PROJЕ" зазначив, що "третім особам його розголошувати не можна". Щоб ви зрозуміли, "треті" особи - це мерія. КП "КМЕК" також відмовилося показувати договір із компанією "ART-PROJЕ" і, на думку головуючого бюджетної комісії Олександра Плескуна, це саботаж, що потребує негайних рішень.Він запропонував написати заяву до поліції про перешкоджання депутатській діяльності з боку директора КП "КМЕК" та притягнути його до адміністративної відповідальності, відсторонити від роботи чи взагалі звільнити. У наступну середу, під час чергового засідання депкомісії, це питання, а також питання стосовно розірвання договору з підрядником планують обговорити детально. 

Після цього всі вирушили в дитячий садочок №18, що розташований навпроти Департаменту освіти Кременчука, де будівельників востаннє бачили влітку.

Тут встановлені вікна без відкосів, натомість на їх місці красується павутиння. Звісно, садочок зачинений, діток не приймає. За словами завідувачки дитсадка, підрядник обіцяв завершити ремонт до 11 жовтня, але не встиг, тепер же "хто знає, як буде". Сам представник підрядника пообіцяв завершити встановлення вікон і відкосів за два тижні... 
Імовірність виконання обіцянок 50/50. Як зазначала раніше депутатка міськради Лариса Гориславець, жовтень було озвучено як останній рубіж у завершенні ремонтних робіт у дитсадках. Цю інформацію надало КП “Енергосервісна компанія”, яке було створено для проєкту на 11 мільйонів євро з утеплення та модернізації комунальних закладів, але станом на зараз це КП:

    • завалило роботу дитсадків;
    • не надало відповіді на депутатське звернення (точніше - надало відписку);
    • керівник не пояснив депутатам на сесії ситуацію із зупинкою ремонтів та ще 120 питань, чому це сталося і хто ж винен? (У коментах - його куценьке письмове повідомлення з цінною фразою “продовження призупинених робіт розпочнеться наприкінці вересня з терміном їх виконання впродовж жовтня цього року”. 

Жовтень ось-ось завершиться... а далі листопад і морози. Тож єдине, що наразі залишається, - це дочекатися середи, коли депутати вкотре обговорюватимуть договір, який від них ховають, і роботи, кінця яких не дочекатися. Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация