«Чистий мозок» — у МОЗ склали новий дайджест спростувань медичних міфів про вакцинацію

139 0
«Чистий мозок» — у МОЗ склали новий дайджест спростувань медичних міфів про вакцинацію

У Міністерстві заперечили, що ймовірність смерті дітей від вакцини втричі вища, ніж від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я України поширило нові спростування деяких антинаукових тверджень щодо вакцинації. Побачити публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

  • Імовірність смерті дітей від вакцини втричі вища, ніж від COVID-19
За даними МОЗ, на сьогодні поширюється інформація, що ймовірність смерті дітей від вакцини утричі вища, ніж від COVID-19, який нібито дуже рідко зустрічається в дітей. Користувачі посилаються на дані Інституту Пауля Ерліха в Німеччині. Також автори публікацій стверджують, що інформація про серйозні побічні ефекти після вакцинації від COVID-19 замовчується.
“Дані Інституту Пауля Ерліха в Німеччині, на які посилаються автори публікацій, не підтверджують цю фейкову заяву. У звіті Інституту йдеться про три летальні випадки серед вікової групи 12-17 років. У всіх трьох випадках смертей причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією на цей момент не було встановлено. Натомість станом на 20 жовтня 2021 року в Німеччині зареєстровано 28 летальних випадків, спричинених COVID-19 у віковій групі від 0 до 19 років”, – повідомили у відомстві.
Більше інформації – за посиланням.
  • Серед вакцинованих від COVID-19 – масові випадки раку
У МОЗ зазначили, що дезінформатори поширюють висловлювання американського патологоанатома Райана Коула про те, що серед вакцинованих від коронавірусу спостерігається двадцятикратне збільшення випадків захворювання на рак. Причина цього нібито криється в клітинах, що мають назву Т-хелпери і Т-кілери. Перші відповідають за координацію інших клітин імунної системи, другі – знищують віруси.
“На запит StopFake іноземні експерти з організації Health Desk підкреслили – немає ніяких доказів того, що серед вакцинованих проти COVID-19 реєструються випадки захворювання на рак. Дослідження показують, що вакцина від COVID-19, навпаки, стимулює, а не пригнічує клітини Т-кілери. Саме вони якраз і запобігають розвитку захворювань. Також з огляду на природу онкологічних хвороб, які розвиваються протягом декількох років, неможливо стверджувати про зв’язок нещодавньої вакцинації з виникненням раку”.
Більше інформації про спростування – за посиланням.
  • Червоний Хрест збирає в школах України дані дітей з метою трансплантації органів
У МОЗ спростовують розповіді про те, що представники Данського Червоного Хреста збирали у львівській школі №91 персональні медичні дані учнів. Нібито це – дані про хвороби дітей та їхні здорові органи, які передаються в Данію.
“У Товаристві Червоного Хреста України заявили, що їхні волонтери ніколи не проводили збір даних про стан здоров’я дітей. Також ані Червоний Хрест в Україні, ані партнерські організації, включно з Данським Червоним Хрестом, не мають стосунку до трансплантації органів”, – зазначили в МОЗ.
Більше про цей міф – за посиланням.
  • Сода і часник лікують серйозні респіраторні захворювання

За даними МОЗ, у розпал осені користувачі знову почали поширювати повідомлення, що інгаляції на основі соди і часнику здатні вилікувати навіть задавнені респіраторні захворювання на кшталт хронічного бронхіту, емфіземи легень, пневмонії, а також ангіну. Автори публікацій пропонують хворим кілька разів на день дихати парами соди і часнику. Цей засіб нібито допоможе навіть при найважчому перебігу респіраторних хвороб із температурою вище 40 градусів.

​​”Інгаляції на основі соди та часнику є неефективним і небезпечним методом для лікування респіраторних захворювань. Вживання соди впливає на зміну РН організму і заважає процесу регенерації пошкоджених клітин, а пари часнику можуть викликати важку алергічну реакцію. Також подібні інгаляції можуть стати причиною спазму бронхів, опіку слизової оболонки ротової порожнини та навіть розвитку ускладнень у вигляді синуситу або ангіни”, – прокоментували міф у МОЗ.
Більше у спростуванні – за посиланням.
  •  В Україні терміново впроваджують локдаун
У МОЗ зазначили, що в соцмережах тривають маніпуляції на тему введення локдауну на тлі погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 у країні. Щодня користувачі поширюють фейкові дописи про те, що запроваджуються посилені карантинні обмеження, змінюється лише дата, з якої «вводиться» локдаун, а також список регіонів, на які нібито поширюються обмеження.
“Станом на 25 жовтня 2021 року в Україні не вводили жорстких карантинних обмежень в усіх областях. У червоній зоні епіднебезпеки перебувають вісім областей – Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Одеська та Херсонська. Уряд не планує запроваджувати повний локдаун і закликає масово вакцинуватися проти COVID-19”, – проінформували в повідомленні.
Більше у спростуванні – ​​за посиланням.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация