У водіїв за перевищення швидкості в населених пунктах пропонують забирати права

192 0
У водіїв за перевищення швидкості в населених пунктах пропонують забирати права

За порушення швидкісного режиму в населених пунктах водіїв пропонують позбавляти прав. З такою пропозицією виступили парламентарі й уже зареєстрували відповідний законопроєкт.

Про це повідомляється на сайті Верховної ради.

Автором ініціативи став парламентарій Федір Веніславський від Партії "Слуга народу". Сам законопроєкт № 6214 під назвою "Проєкт Закону "Про внесення змін до статті 122 Кодексу України "Про адміністративні правопорушення (про посилення відповідальності за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів у населених пунктах)" зареєстрований 22 жовтня 2021 року.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, пропонується ввести нові жорсткі санкції щодо водіїв, які перевищили швидкість при русі в межах населених пунктів.

Покарання за перевищення швидкості в населених пунктах

  • Перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 30 км/год. Покарання - штраф 1700 грн;
  • Перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 50 км/год. Покарання - позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 3 до 6 місяців;
  • Перевищення швидкості в населеному пункті більш ніж на 70 км/год. Покарання - позбавлення права керувати транспортним засобом на термін від 6 місяців до одного року.

Нагадаємо, що в населених пунктах діє обмеження 50 км/год (крім окремих ділянок з лімітом 80 км/год, виділених відповідним дорожнім знаком). Покарання за перевищення швидкості має дві градації - на 20 або 50 км/год і діє незалежно від того, де зафіксовано порушення – в населеному пункті або поза ним.

Зараз при перевищенні дозволеної швидкості на 20 км/год штраф становить 340 гривень, а на 50 км/год – 1700 грн.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация