До уваги кременчужан: хто має сплачувати штраф, якщо пасажир не має «ковідних» документів

436 0
До уваги кременчужан: хто має сплачувати штраф, якщо пасажир не має «ковідних» документів

Як зазначають у МОЗ, відповідальність за наявність документа про щеплення або негативного тесту на COVID-19 під час поїздок автотранспортом між регіонами (крім легкових авто), покладається на пасажирів. Однак при перевезенні залізницею чи автотранспортом відповідальність має нести саме перевізник.

Відповідні зміни до Постанови № 1236 внесли на засіданні Кабміну 20 жовтня.

Саме зміни до документа передбачають, що під час поїздок автомобільним транспортом між регіонами відповідальність за наявність таких документів покладається на пасажирів. Ці правила стосуються регулярних та нерегулярних перевезень у міжобласному та міжнародному сполученнях.

Коли норма не діє? Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше 5 (без врахування дітей до 14 років). При цьому дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

У МОЗ наголошують, що перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що в них має бути один із необхідних документів.

Під час перевезень у залізничному та авіатранспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

«Як і раніше, норма щодо наявності документа про щеплення або негативного результату тестування не поширюється на неповнолітніх», — заявили у відомстві.

Відповідальність. Відсутність документа про щеплення або негативного тесту в пасажира тягне за собою відповідальність відповідно до статті 44−3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, нагадали в МОЗ.

Йдеться про штраф від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 17 тис. до 34 тис. гривень.Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация