Обізнаний - озброєний: громадян попереджають про шахрайську схему на OLX

386 0
Обізнаний - озброєний: громадян попереджають про шахрайську схему на OLX

В Україні майже щодня з’являється нова шахрайська схема. Вже відомо про одну відносно нову схему, яка діє на платформі OLX. Жертвою може стати не лише покупець, але й продавець.

Аферисти відправляють липове посилання для підтвердження операції, а після введення даних картки з рахунка українців крадуть кошти.

За допомогою такої афери шахраї вкрали в журналіста Олександра Чеканова чотири тисячі гривень. Про це він написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Я перейшов за посиланням і ввів дані картки (так-так, у тому числі CVV). Спочатку віртуальної. Там на рахунку була одна копійка, тому вона не пройшла (це мені вже потім у банку пояснили). Ввівши дані картки, на якій були гроші, я спочатку зіткнувся з труднощами верифікації. Мені не приходила СМС. Але це й не потрібно було. Спочатку списалися 150 гривень за якісь розваги, а потім пішло – по 999 в чотири заходи», – написав журналіст.

У коментарях до публікації українці розповіли, що такі випадки дуже часто трапляються. Тут найголовніше – перевірити домен. Якщо сторінка фейкова, це буде помітно за посиланням.

«Я з точно такою ж ситуацією зіткнулася двічі за тиждень, перші прислали посилання з лівим доменом, я, звичайно ж, нічого не вводила і відправила їх подалі, а в другому випадку маразм зашкалював: вони зібралися стінку 3*2 метри пересилати по Новій пошті, а забрати її у мене мав кур’єр, це додуматися до такого маразму треба було ще! Ось таке посилання прислали, коли я запитала, це що, відповіли «яка різниця», – написала журналістка Анна Якубець.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация