Хто з кременчужан та за яких умов можуть отримати житлову субсидію. Роз’яснення

384 0
Хто з кременчужан та за яких умов можуть отримати житлову субсидію. Роз’яснення

У департаменті соціального захисту населення Полтавської ОДА розповіли про найпопулярніші питання щодо призначення житлової субсидії: кому вона світить, а кому й не варто думати.

Кому житлова субсидія може бути призначена на понаднормову площу житла?

Субсидія призначається у межах соціальних нормативів житлово-комунальних послуг, визначених постановою КМУ від 06.08.2014 року №409 "Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування".

Соціальна норма житла, в межах якої надається субсидія на оплату послуг з управління багатоквартирним будинком; з постачання теплової енергії для централізованого або автономного опалення, індивідуального опалення (незалежно від джерела та виду енергії) становить 13,65 кв. метра на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

Тобто, соціальна норма житла, з урахуванням якої призначається субсидія на одну особу становить 48,87 кв.м., на домогосподарство, яке складається з двох осіб – 62,52 кв.м., з трьох осіб - 76,17 кв.м.

Положенням про порядок призначення житлових субсидій визначено, що субсидія на понаднормову площу призначається в одному випадку - якщо до складу домогосподарства входять лише непрацюючі непрацездатні особи й про це зазначено у заяві.

Площа житла, на яку призначається субсидія з урахуванням понаднормової площі, розраховується шляхом збільшення соціальної норми житла для домогосподарства на 30 відсотків та відповідно становить: на одну особу – 63,53 кв.м., на двох осіб – 81,27 кв.м., на трьох осіб - 99 кв.м.

До непрацездатних осіб, яким житлову субсидію може бути призначено на понаднормову площу житла, належать:

- особи, які не досягли повноліття;

- громадяни, які отримують пенсію за віком, у зв'язку з втратою годувальника або по інвалідності, а також ті, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", і отримують пенсію за вислугою років;

- громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- громадяни, які отримують державну соціальну допомогу особі, яка не має права на пенсію, та особам з інвалідністю;

- громадяни, які отримують тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

 Інформація про належність членів домогосподарства до відповідних категорій осіб зазначається в декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Сім'ям, яким субсидія в опалювальний період надавалась на понаднормову площу житла, таке право збережено при автоматичному розрахунку субсидій на наступний період, додатково звертатися не потрібно.

А також, призначення житлових субсидій на понаднормову площу житла переглядається у разі зміни складу осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), складу сім'ї члена домогосподарства, працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів. Про виникнення таких обставин одержувач житлової субсидії зобов'язаний повідомити управлінню соціального захисту населення протягом 30 календарних днів.

Які обставини впливають на право отримання субсидії та про що необхідно обов'язково повідомляти орган соцзахисту населення сім'ям, які отримують житлову субсидію?

Сім'ям, які отримують житлову субсидію, обов'язково необхідно протягом 30 календарних днів повідомляти територіальні управління соціального захисту населення про обставини, які впливають на право отримання субсидії, зокрема, якщо будь-хто зі складу домогосподарства або членів їх сімей:

- має у власності транспортний засіб, з року випуску якого минуло менш як 5 років або більше ніж один транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа);

- протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 000 грн:

  • купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів, інших фінансових інструментів, буд.матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних);
  • платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно, транспортні засоби (механізми) (крім об'єктів спадщини та дарування);
  • внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації;
  • благодійну діяльність (у вигляді сплати коштів);
  • надання фінансової допомоги, позики;
  • операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів;

- має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок), крім житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності, розташованого в сільській місцевості, розташованого на тимчасово окупованій території, на лінії зіткнення або непридатного для проживання;

- має на депозитному рахунку кошти у сумі, що перевищує 100 тис. гривень.

Також громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов'язаний протягом 30 календарних днів поінформувати управління соцзахисту населення щодо:

- зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

- зміни у складі сім'ї члена домогосподарства, зміни соціального статусу членів домогосподарства; настання умов, за яких втрачається право на отримання субсидії на понаднормову площу житла непрацездатних непрацюючих осіб, які проживають самі (працевлаштування таких осіб або виникнення у них інших джерел доходів).

Якщо у власності є два будинки розташовані у селі та селищі міського типу чи матиме право сім'я на отримання субсидії?

З урахуванням вимог пункту 14 Положення житлова субсидія не призначається за наявності у конкретного члена домогосподарства та члена сім'ї особи зі складу домогосподарства більше одного житлового приміщення (квартири або будинку). При цьому не враховуються квартири та будинки (незалежно від їх кількості та місця реєстрації особи), зокрема, які розташовані в сільській місцевості. При цьому до міських населених пунктів належать міста і селища міського типу, до сільських – села і селища.

Якщо у власності є квартира, а батько залишив у спадщину 1/4 частину будинку у місті, чи зможу я оформити субсидію

Житлова субсидія не призначається, якщо, зокрема, будь-хто зі складу домогосподарства або членів їх сім'ї мають у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок). При цьому не враховуються житлові приміщення, які перебувають у спільній сумісній або частковій власності.

Отже, отримання частки нерухомого майна у спадщину не вплине на право отримання субсидії.

Крім того, при визначених правах на отримання житлової субсидії не враховуються житлові приміщення:

- розташовані на тимчасово окупованій території, у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та у населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення;

- розташовані в сільській місцевості;

 - не придатні до проживання, що підтверджується актом обстеження технічного стану житлового приміщення (будинку, квартири) за формою згідно з додатком до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ від 1 жовтня 2014 року №505;

- отримані дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа коштом державного чи місцевого бюджету, житлових приміщень у гуртожитках.

Тому наявність другого житла на окуповані території, у сільській місцевості або непридатного до проживання, що перебуває у власності особи із домогосподарства, також не вплине на право отримання субсидії.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация