Як кременчужанам підтвердити стаж для пенсії, якщо втрачено трудову

280 0
Як кременчужанам підтвердити стаж для пенсії, якщо втрачено трудову

Що робити у випадку втрати трудової книжки, щоб підтвердити стаж.

Відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком мають громадяни, які досягли пенсійного віку та набули необхідний страховий стаж.

Страховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

З 1 січня 2004 року дані про сплату внесків відображаються в системі персоніфікованого обліку Пенсійного фонду. Тож якщо ви розпочали свою трудову діяльність після цього часу і втратили свою трудову книжку, така ситуація не є критичною – вся інформація вже є в Пенсійному фонді і не потребує підтвердження.

Якщо втрачено трудову книжку із записами про періоди роботи до 1 січня 2004 року. 

До 1 січня 2004 року основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли в трудовій відсутні необхідні записи, для підтвердження стажу приймаються:

  • довідки з підприємства (правонаступника), архівних установ з обов’язковим посиланням на первинні документи;
  • виписки з наказів;
  • особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати;
  • дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб;
  • трудові договори й угоди;
  • інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Якщо документи про трудову діяльність не збереглися, стаж можливо підтвердити на підставі показань не менш ніж двох свідків, які знають заявника по спільній роботі на одному підприємстві і мають документи про власну роботу за період, щодо якого вони свідчать.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация