Шахрайські схеми при купівлі авто: як кременчужанам не стати жертвою

351 0
Шахрайські схеми при купівлі авто: як кременчужанам не стати жертвою

Експерти склали перелік головних схем, за допомогою яких шахраї обманюють громадян при купівлі автомобілів.

Обман при купівлі авто зі США

Обман клієнта може статися ще при розрахунку ціни, коли посередники спеціально занижують фінальну ціну автомобіля, аби їм заплатили за їхні «інформаційні послуги», які пізніше прописують у договорі. Також при пригоні машин зі Штатів клієнтам полюбляють сильно зменшити реальний час очікування автомобіля.

Продаж неіснуючого авто

Жертвами цієї схеми стають українці, яким пропонують автомобілі за занадто заниженими цінами. Щойно покупець потрапив на гачок — шахраї намагаються вибити з нього кілька тисяч гривень і потім перестають виходити на зв’язок.

Виграш авто із салону/розпродаж залишків складу в автосалоні

На сайтах оголошень публікують інформацію про продаж нових моделей зі знижками до 20%. Своїм жертвам шахраї розповідають, що автомобіль перебуває в іншому місті і його потрібно пригнати. Покупці перераховують гроші на «доставку» і «бронь», але жодного автомобіля, відповідно, потім не отримують.

Продаж автомобіля в розстрочку

Найвитонченіша схема шахраїв. Жертві пропонують заплатити частину грошей, після чого в покупця з’являється не автомобіль, а шанс виграти авто.

Як не стати жертвою шахраїв:

  • якщо купуєте авто зі США, то спершу слід промоніторити український ринок на наявність схожих моделей у такій комплектації;
  • читайте відгуки клієнтів та інших компаній;
  • перевіряйте історію автомобіля за допомогою спеціальних сервісів, які нададуть інформацію про обслуговування і можливі ДТП;
  • перевірте зображення автомобілів з оголошень в інтернеті – їх могли вкрасти з інших майданчиків;
  • попросіть продавця зробити незвичайне фото/відео з якимись деталями автомобіля;
  • якщо вам запропонували купити авто через розпродаж у салоні – зверніться до дилера і уточніть, чи є в них зараз такі акції.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация