Чому не можна карати дітей за погані успіхи в навчанні

266 0
Чому не можна карати дітей за погані успіхи в навчанні

Нейрофізіолог та кандидат біологічних наук Віктор Комаренко пояснив, чому не можна карати дітей за погані успіхи в навчанні.

Про це він розповів на подкасті “Дофамін для освіти”.

Читати текстову версію подкасту можна за цим посиланням.

Науковець зауважує, що для того, аби учень помітив помилку, достатньо лише не давати винагороду за неї.  І навпаки – винагороджувати за успіхи.

“Якщо ми акцентуємо увагу на позитивних результатах, то активується дофамінова система, яка буде заохочувати нас далі робити якісь кроки”, – каже Комаренко.

Він вважає, що негативна оцінка за своїм змістом є покаранням, а можливість покарання в людини викликає страх. І як тільки з’являється передчуття помилки і покарання за неї, людина змиряється з думкою, що краще не зробити завдання, щоб уникнути покарання.

“Страх нас вчить не долати проблему, а уникати її”, – каже науковець.

Натомість позитивна винагорода працює по-іншому. Людина, яка зробила помилку, знатиме, що за неї не карають, вона лише не отримає винагороди. Відповідно, думатиме, як діяти в майбутньому, щоб отримувати винагороду.

“Покарання – це взагалі не мотивація. Це демотивація. У всіх випадках”, – підкреслює Комаренко.

У ситуації, коли необхідно поставити негативну оцінку за роботу учня, насамперед важливо не критикувати його публічно.

“Коли на недоліках наголошують публічно, це демотивує. Ми не знаємо точних причин, чому домашнє завдання не виконане. Тут важливо впроваджувати персоніфікацію: з кожним випадком працювати індивідуально”, – підсумовує Комаренко.

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация