Депресія - це серйозно. Як кременчужанам перевірити її наявність? Пояснення МОЗ

323 0
Депресія - це серйозно. Як кременчужанам перевірити її наявність? Пояснення МОЗ

Відчуваєте, що протягом останніх двох тижнів ви отримуєте менше задоволення від того, що раніше тішило вас? Помічаєте за собою проблеми з концентрацією, режимом сну або харчування? Почуваєтеся настільки пригніченим або пригніченою, що думаєте про те, щоб завдати собі шкоди? Пройдіть скринінг на депресію.

Про це повідомили у Центрі громадського здоров’я.

“Це можна зробити як офлайн у вашого сімейного лікаря або фахівця з психічного здоров’я, так і онлайн за цим посиланням“, – зазначили у ЦГЗ.


Депресія — найпоширеніший психічний розлад у світі. Щороку депресія вражає понад 300 млн людей, згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я.


До симптомів депресії відносять:

— Переважно пригнічений настрій; 

— Істотно знижений інтерес до справ та інших активностей і відсутність задоволення від них; 

— Істотна втрата або набір ваги; 

— Порушення сну; 

— Збудливість або пригальмованість; 

— Втома чи втрата енергії; 

— Переживання власної меншовартості або безпідставної провини; 

— Нездатність концентрувати увагу чи ясно думати; 

— Регулярні думки про смерть, наміри чи спроби самогубства.

Щонайменше п’ять із них мають проявлятися протягом двох тижнів — лише тоді можна буде діагностувати хворобу. Скринінг на депресію можна пройти самостійно, проте надзвичайно важливо після того проконсультуватися із фахівцем з психічного здоров’я, адже діагностичну цінність мають тільки дослідження, проведені фахівцем.

Шкала Бека — класичний тест для долікарської оцінки вираженості депресії. Цей опитувальник складений на основі спостережень клінічних хворих. Шкала Занга також є однією з найпопулярніших методик діагностики депресії. Тест допомагає виявити соматичні, психологічні, поведінкові та афективні прояви захворювання. 

Отримати першу консультацію щодо проявів депресії можна у вашого сімейного лікаря, невролога та психотерапевта. Якщо у вас ніколи раніше не було депресії, почніть з сімейного лікаря. Деякі її симптоми можуть бути пов’язані з фізичним станом.

Депресію поділяють на три типи залежно від тяжкості перебігу захворювання: легку, помірну і важку. Лікування призначається відповідно до ступеня важкості депресії.

Наприклад, для лікування депресії легкої або помірної важкості лікарі можуть застосовувати методики самодопомоги: прочитати освітні матеріали для підвищення обізнаності про свій розлад та шляхи до покращення стану. Якщо ж депресія середнього ступеня, рекомендують психотерапевтичну допомогу. 

Також при середньому, важкому та дуже важкому рівні депресії обов’язково треба застосовувати антидепресанти. Підбір антидепресанту — компетенція лікаря-психіатра. Прийом ліків відбувається лише під його наглядом.

Депресія не минає сама по собі. Як і будь-яка хвороба, вона може прогресувати. Це головна причина, чому її не можна соромитися і потрібно лікувати. 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация