Серйозно? Вчені виявили простий спосіб знизити ризик важкого перебігу коронавірусу

944 0
Серйозно? Вчені виявили простий спосіб знизити ризик важкого перебігу коронавірусу

Така проста гігієнічна процедура, як чищення зубів і полоскання ясен, може значно знизити вірусне навантаження на організм і допомогти людині уникнути тяжких наслідків коронавірусної інфекції. Як правило, чим більше вірусу "осідає" в організмі людини, тим вища ймовірність того, що вона серйозно захворіє.

Як написав DailyMail із посиланням на дослідження вчених Каїрського університету, заражені COVID-19 пацієнти з поганим станом зубів і ясен із більшою ймовірністю ризикують серйозно захворіти. І навпаки – ті, у кого здорова порожнина роту, мають менш виражені симптоми хвороби і швидше одужують.

Вчені пояснили, що рот є своєрідним резервуаром для бактерій і вірусних частинок, які там накопичуються. Від кількості ж "зібраних у роті бактерій" залежить вірусне навантаження на організм загалом.

"Як правило, віруси потрапляють у наш організм через рот і ніс. Також існує ймовірність їхнього потрапляння в кров після осідання на яснах", – сказано в дослідженні.

Свої висновки вчені зробили після аналізу стану порожнини рота 86 пацієнтів із коронавірусом, які страждають серцевими захворюваннями. З'ясувалося, що пацієнти з кращою гігієною рота мали більш легкі симптоми COVID і менше запалення в організмі.

Автор дослідження доктор Ахмед Мустафа Басуоні заявив, що використання рідини для полоскання рота може допомогти людям повністю уникнути COVID і отримати більш легкі симптоми, якщо вони все-таки заразяться коронавірусом.

Він додав, що інші корисні звички щодо здоров'я порожнини рота, такі як чищення зубів і регулярні відвідування стоматолога, "запобігають або зменшують тяжкість COVID".

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация