Уточнення: перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

568 0
Уточнення: перелік професій, для яких щеплення проти COVID-19 є обов’язковим

Оприлюднений наказ МОЗ 4 жовтня №2153 вчора, 7 жовтня, зареєстрували в Мін'юсті й тим самим остаточно затвердили перелік організацій, представники яких підлягають обов'язковій вакцинації проти COVID-19.

Згідно з наказом, на період дії карантину, встановленого Кабміном, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

- центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;

- місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;

- закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

А також невдовзі до переліку професій, працівники яких будуть підлягати обов'язковій вакцинації, включать і службовців усіх державних установ, організацій та підприємств, соціальних працівників та працівників поштових послуг.

"Освітяни та працівники органів влади кожен день взаємодіють із великою кількістю людей, а тому ризикують інфікуватися на коронавірусну хворобу. Майже всі, хто потрапляє в лікарню з COVID-19, — невакциновані. Це рішення покликане захистити життя і здоров’я українців та їхніх близьких, створивши безпечне середовище в закладах освіти та державних установах", – пояснив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

Відповідний наказ набере чинності через місяць з дня його публікації. 

А також освітян та чиновників, які не щепляться найближчим часом вакциною проти COVID-19, буде відсторонено від роботи без збереження заробітної плати.

Ті освітяни та представники влади, які мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, відповідно до Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 16 вересня 2011 року №595, не підлягатимуть обов'язковій вакцинації.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация