Як кременчужанам орендувати квартиру і не стати жертвою обману: популярні прийоми шахраїв

319 0
Як кременчужанам орендувати квартиру і не стати жертвою обману: популярні прийоми шахраїв

Чим далі розвиваються технології, тим більше в шахраїв способів заробити – особливо це стосується здачі житла в оренду.

Але потенційні орендарі мають безліч інструментів, за допомогою яких шахраїв можна вивести на чисту воду, йдеться у випуску Bihus info.

  • Аванс без перегляду квартири. У розпал сезону — традиційно, коли першокурсники вступають до місцевих ЗВО, квартири розлітаються швидко. Цим шахраї і користуються. Вони можуть поставити умову: або оплата наперед, або ви загубитеся в черзі бажаючих її зняти.

Найчастіше аферистам і показувати нічого, тому що квартири просто немає. Вони можуть телефонувати вам, входити в довіру і «по-братськи» радити заплатити якомога швидше, тому що саме вам хочуть віддати цей варіант.

Шахраї навіть скинуть право на власність квартири, адже його можна легко підробити. Цей документ слід перевірити в реєстрі нерухомості (для цього потрібно лише 35 грн і електронний цифровий підпис, який можна отримати в банку). А оплату краще вносити тільки після огляду квартири, так як навіть при справжньому праві на власність у ній уже можуть жити інші люди.

  • Перездача квартири. У цій історії вас ніхто не буде квапити з оплатою. Часто шахраї орендують житло, а потім його перездають. Тому й часу в них багато. Це може бути солідний «власник» або «власниця», які ідеально знають житло. Вони запросять вас у квартиру і не один раз. Усе покажуть-розкажуть, а при укладенні договору продемонструють паспорт, у якому буде відповідна прописка. Це не дивно, адже при затриманні в підозрюваних в «житлових» аферах знаходили кілька паспортів і документів. Зрозуміло, всі вони фальшиві.
  • Інформаційний обман. Його можна розпізнати ще на етапі пошуку й розгляду пропозицій. На сайті нерухомості ви знаходите привабливий варіант і телефонуєте за вказаними в оголошенні контактами. Але з’ясовується, що цю квартиру вже здали. Щоб вас не засмучувати (або не втрачати клієнта), аферист запропонує каталог інших варіантів, а попередньо попросить грошей за «надання інформаційних послуг». Як правило, варіанти в каталозі «липові» і довіряти таким «консультантам» не варто.

Корисні поради:

  • попросіть показати вам платіжки за газ або інші комунальні послуги за останні кілька місяців. Аферисту показувати буде нічого;
  • розпитайте в сусідів про власника квартири. Іноді шахраї використовують психологічний прийом - їхній спільник під виглядом мешканця цього будинку “випадково" зустрічає "власника” з вами в під’їзді і демонструє дружню бесіду. Вони вітаються, потискають один одному руки і роблять усе, щоб ви повірили, що орендодавець давно тут живе і взагалі дуже хороша людина;
  • перевіряйте фото квартир у Google. Шахраї можуть взяти фотографії інших квартир і видавати їх за свої. Тому завантажте картинки в “Гугл картинки”. Якщо сумніви підтвердяться, ви знайдете ті ж фото на інших сервісах. До слова, описи теж краще «гуглити», а номер телефону можна перевіряти за допомогою спеціальних програм — вони допоможуть показати, як підписаний номер «орендодавця» в телефонних книгах інших абонентів.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация