Нещеплених викладачів відсторонятимуть від роботи: нова заява МОЗ

415 0
Нещеплених викладачів відсторонятимуть від роботи: нова заява МОЗ

Під час брифінгу міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що ті викладачі, які не щепилися, будуть відсторонені від роботи.

"Якщо представники професій, які підлягають обов’язковій вакцинації, не зроблять щеплення, їх на період карантину будуть відсторонювати від роботи без збереження заробітної плати", - заявив міністр.

Звичайно, нікого звільняти з роботи не будуть, а відсторонятимуть лише на період карантину, а місце за викладачем буде збережене.

"Ми говоримо про те, що відстороняти на період дії карантину: скільки буде тривати карантин, стільки людина не зможе працювати на цій посаді, якщо вона не вакцинується проти коронавірусної хвороби", – наголосив Віктор Ляшко.

Вакцинація не буде примусовою, її просто зроблять обов’язковою для всіх освітян та працівників центральних органів виконавчої влади без винятку.

Зауважимо, раніше в оприлюдненому документі вказувалося, що викладачі вишів не підлягатимуть обов’язковій вакцинації, але в МОЗ оновили проєкт наказу щодо переліку професій, для яких щеплення від коронавірусу буде обов’язковим, поданого на погодження у Федерацію профспілок.

Відповідно до нової редакції проєкту, перелік доповнений працівниками закладів вищої та післядипломної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Також у новому документі з’явилася примітка, згідно з якою вакцинація проводиться "у разі відсутності абсолютних медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень". А також уточняється, що за відмову або ухилення від вакцинації людей цих професій будуть усувати від роботи.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация