Нові правила вступу до вишів у 2022 році: що змінилося та як тепер подавати заяву для вступу

488 0
Нові правила вступу до вишів у 2022 році: що змінилося та як тепер подавати заяву для вступу

У Міністерстві освіти вже оприлюднили проєкт Умов прийому на навчання для тих, хто збирається вступати до вишів у 2022 році.

Як повідомляє міністр освіти Сергій Шкарлет, враховуючи попередній досвід організації вступної кампанії, МОН створило нові можливості задля спрощення процедури подачі заяв для вступу, використовуючи сучасні цифрові підходи.

Відповідно до постанови, у 2022 році в планах:

- розширити можливості для додаткового набору на контракт бакалаврів за денною формою здобуття освіти та удосконалити розподіл обсягу державного замовлення за галузями знань, міжгалузевими, підгалузевими групами;

- скоротити перелік паперових копій документів, що їх мають подавати вступники, які подають заяви в паперовій формі (тепер не потрібно буде подавати копії сертифікатів ЗНО та копію документа про раніше здобуту освіту, якщо ця інформація є в ЄДЕБО);

- змінено перелік обов’язкових предметів для деяких спеціальностей, а саме посилено роль математики під час вступу до закладів вищої освіти;

- для вступу прийматимуть сертифікати ЗНО 2019, 2020, 2021 та 2022 років;

- вступники зможуть подавати до 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення та до 30 заяв на небюджетні конкурсні пропозиції;

Щодо реєстрації е-кабінетів вступників, то для вступу подавати документи на перший курс потрібно буде з 1 липня до 30 вересня.

Для тих, хто планує вступати на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів – прийом документів триватиме лише два дні: з 14 по 16 липня, а тим особам, які вступатимуть за результатами ЗНО, – лише 22 липня, також це стосується тих, хто вступатиме за вступними іспитами та творчими конкурсами, які були складені з 1 по 13 липня.

Рейтинги списків вступників за результатами ЗНО, творчих конкурсів та вступних іспитів, надання рекомендацій до зарахування та оприлюднення списку рекомендованих здобувати вищу освіту за кошти державного або місцевого бюджету будуть сформовані не пізніше 27 липня.

Вступники, які отримали рекомендації, мають виконати вимоги до зарахування на місця державного або регіонального замовлення до 18:00 1 серпня.

Також планується, що зарахування вступників за кошти державного або місцевого бюджету буде проведене 5 серпня.

Зарахування коштом цільових пільгових державних кредитів, за кошти фізичних та/або юридичних осіб відбудеться не пізніше ніж 30 вересня.

Щодо ЗНО для вступу до магістратури, то ЄФВВ з використанням технологій ЗНО заплановано для спеціальностей галузей знань 05 "Соціальні та поведінкові науки", 06 "Журналістика", 07 "Управління та адміністрування", 08 "Право", 28 "Публічне управління та адміністрування", 29 "Міжнародні відносини".

Для вступників на спеціальності галузі знань 22 "Охорона здоров’я" замість фахового випробування будуть використовуватись результати інтегрованого іспиту КРОК-М, якщо вони його складали.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация