єМалятко. Як одинокій матусі оформити свідоцтво про народження дитини

299 0
єМалятко. Як одинокій матусі оформити свідоцтво про народження дитини

Комплексну послугу єМалятко на порталі Дія мають право замовити мами, які не перебувають у шлюбі та самостійно виховують дитину. 

Як при цьому правильно оформити свідоцтво про народження малюка:

Чи може у свідоцтві стояти прочерк у даних про батька дитини. Відповідно до законодавства, у свідоцтві обов’язково вказується прізвище, ім’я та по батькові умовного батька дитини. Цю інформацію потрібно вказати і в заяві єМалятко.

Чи можна вказати прізвище справжнього батька. Прізвище батька потрібно вказати таке ж, як і у вас, тільки в чоловічому роді. А ім’я та по батькові ви визначаєте самостійно. Тому в заяві можна зазначити ім’я та по батькові як справжнього батька, так і уявного чоловіка.

Що зазначається у графі прізвище, ім’я та по батькові дитини. Дитина завжди матимете ваше прізвище. Ім’я ви обираєте самостійно. Також потрібно обов’язково вказати по батькові дитини — воно завжди утворюється від імені батька, яке ви зазначили в заяві.

Якщо з моменту розлучення пройшло пів року, чи можна подати заяву як одинока мама. Відповідно до Сімейного кодексу, дитина, яка народилася до спливу 10 місяців після припинення шлюбу, походить від подружжя.

Нагадаємо, замовити доставку свідоцтва про народження можна Укрпоштою. Послуга доступна для всіх батьків новонароджених, які отримують послугу єМалятко.

А з 1 липня 2021 року виплата грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» на дітей проводиться за бажанням отримувача одразу після народження дитини.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация