Під Кременчуком встановили карантин через сказ, тварин примусово вакцинують, - ОДА

245 0
Під Кременчуком встановили карантин через сказ, тварин примусово вакцинують, - ОДА

Сьогодні, 20 вересня, у Полтаві пройшло засідання апаратної наради обласної державної адміністрації. Спочатку, як завжди, доповіли про ситуацію з розповсюдженням коронавірусу. Доповідали голова ОДА Олег Синєгубов та начальник Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, якого завчасно повернули з відпустки. Повернули, тому що з настанням холодних днів COVID-19 починає все нещадніше «бити» по населенню.

 

Читайте також: Скільки освітян із Полтавщини отримали два щеплення від COVID

 

Друге питання – про епізоотичну ситуацію щодо сказу тварин у Полтавській області. Перший заступник начальника ГУ Держпродспоживслужби Полтавщини Сергій Павлов завітав із презентацією.

Відомо, що з початку року на Полтавщині зареєстрували 20 випадків захворювання та смертей на сказ серед тварин: 5 собак, 9 котів, 4 лисиці та 2 голови великої рогатої худоби. Через це з початку року у 20 населених пунктах встановили карантин, і в 17 уже зняли. Обмеження тривають у с. Омельник (захворіла лисиця), у с. Вереміївка та с. Бреусівка (захворів безпритульний кіт) Кременчуцького району.

Там, де реєстрували сказ, доводилося вимушено вакцинувати тварин. За 2021 рік уколи зробили 7 453 собакам, 8 013 котам, 419 головам дрібної рогатої худоби, 3 012 головам ВРХ та двом коням.

Профілактично щеплено 166 000 тварин.

Із хворими на сказ тваринами контактувало 35 осіб, їм надали відповідне лікування. Останній летальний випадок захворювання зареєстрували у 2003 році – це 55-річна мешканка Лохвицького району.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация