Moderna, Pfizer чи J&J: яка вакцина найкраще захищає громадян від госпіталізацій

432 0
Moderna, Pfizer чи J&J: яка вакцина найкраще захищає громадян від госпіталізацій

Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) дослідили, яка вакцина найкраще захищає від складного перебігу коронавірусу. Експерти розглянули препарати, які використовують у США: Moderna, Pfizer і Johnson & Johnson.

Виявилось, що Moderna є найефективнішою проти госпіталізації при COVID-19. Але Pfizer і Johnson & Johnson також забезпечують суттєвий захист.

Ефективність цих вакцин проти госпіталізацій:

  • Дефективність вакцини Moderna від госпіталізації – 93%,
  • Pfizer-BioNTech – 88%,
  • Johnson & Johnson склала – 71%.

Хоча ці реальні дані свідчать про певний розподіл рівнів захисту в залежності від вакцини, всі схвалені або дозволені FDA вакцини від COVID-19 забезпечують істотний захист від госпіталізації з COVID-19,
– йдеться у звіті CDC.

Як проводилось дослідження

У дослідженні взяли участь більш ніж 3 600 дорослих, яких госпіталізували у 21 лікарню США в 18 штатах в період з 11 березня по 15 серпня 2021 року.

1 682 пацієнти отримали позитивні результати тесту на COVID-19, решту людей внесли до контрольної групи. Дорослі з ослабленим імунітетом в дослідження не включалися.

64% учасників були невакциновані. Майже 13% були повністю імунізовані вакциною Moderna, 20% були повністю щеплені вакциною Pfizer і 3,1% вакцинувалися Johnson & Johnson.

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация