Жовта зона і поблажки для вакцинованих: уряд постановив нові карантинні обмеження

593 0
Жовта зона і поблажки для вакцинованих: уряд постановив нові карантинні обмеження

В уряді вже представили оновлену постанову №1236 з обмеженнями в "жовтій" і "червоній" карантинних зонах. Документ набирає чинності через тиждень з моменту публікації.

Тобто, вже 20 вересня, по всій Україні введуть "жовтий" рівень карантину й почнуть діяти нові обмеження для населення.

 

 

До карантинних норм внесли зміни, щоб стримувати епідемічну ситуацію й заразом не дати впасти економіці. Тобто, якщо раніше з посиленням карантину заклади освіти й більшість працюючого населення переходили на дистанційну форму, то зараз, за умови понад 80% вакцинованих, а то й усі 100% заклади працюватимуть у звичайному режимі.

Також відповідно до постанови КМУ № 1236, на жовтому рівні епіднебезпеки діє вимога маскового режиму в громадських приміщеннях та громадському транспорті, дотримання дистанції в 1,5 метри.

Та все ж деякі вимоги, які діяли раніше – залишаються, але більшість зазнало змін:

У разі введення жовтого рівня епідемічної небезпеки спростили вимоги до роботи навчальних закладів. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з "жовтими" чи "зеленими" COVID-сертифікатами.

Водночас і обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися в випадку, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть "жовтого" чи "зеленого" COVID-сертифікату. Крім того, кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

Також ухвалені зміни передбачають наступне: COVID-сертифікат матиме дві опції, він буде "жовтий" або "зелений" й міститиме  інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування, який діє 72 години або одужання від COVID-19. Так званий "жовтий" сертифікат матиме інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс.

Якщо в країні введуть "червоний" рівень епідемічної небезпеки, то заклади освіти працюватимуть лише у тому випадку, якщо 100% працівників матимуть “зелений” COVID-сертифікат.

Також чинні обмеження "червоного" рівня не будуть застосовуватися за умови наявності у всіх відвідувачів, працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, розважальних закладів, ТРЦ, закладів громадського харчування, ринків, спортзалів та басейнів "зеленого" COVID-сертифікату.

Щодо осіб, які перетинають українські кордони, то за умови наявності "жовтого" чи "зеленого" сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19, вони можуть не проходити самоізоляцію.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация