Що робити кременчужанам, щоб не залишитися без квартири, коли сплатити борг немає можливості

537 0
Що робити кременчужанам, щоб не залишитися без квартири, коли сплатити борг немає можливості

Чи можуть за борги забрати квартиру чи будинок? За законом — так. Це залежить від суми заборгованості. Також потрібне відповідне рішення суду. Але, що робити кременчужанам, щоб їх квартиру не забрали?

Треба розв’язувати питання в досудовому порядку.

  • Реструктуризувати заборгованість.
  • За договором реструктуризації доведеться сумлінно сплачувати поточні платежі, але розраховуватися з боргом можна буде поступово.

Звернутися за реструктуризацією боргів, накопичених на 1 жовтня 2020 року, буде потрібно протягом місяця з моменту перевищення суми заборгованості, яку встановлюватиме Кабінет міністрів. Цю суму визначатимуть по кожній окремій комунальній послузі, а борг реструктуризуватимуть на термін до 60 місяців (5 років).

Нині щоб реструктуризувати заборгованість, споживач укладає з управителем та виконавцями послуг ЖКГ договори про щомісячне рівномірне погашення заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів.

На період погашення реструктуризованої заборгованості з оплати ЖКП загальна сума платежів споживачів на оплату поточних сум і реструктуризованої заборгованості не може перевищувати 25% доходів, визначених при нарахуванні субсидій для громадян, що працюють, і 20% – для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

Якщо доходів на повне погашення заборгованості за договором про реструктуризацію не вистачає, термін дії договору продовжується до повного її погашення. Утім, укладення договору реструктуризації означатиме вашу автоматичну згоду з усіма нарахуваннями, тому перед укладенням такого договору є сенс проконсультуватися в юристів.

Якщо справа через борг вже в суді, відповідно до статті 207 Цивільного процесуального кодексу України можна укласти з позивачем мирову угоду. Це дозволить припинити судовий розгляд і домовитися про реструктуризацію.

На думку експертів краще не накопичувати борги, захищати свої інтереси як споживача, якщо вони порушуються. У разі ж неможливості сплати – звертатися за допомогою до підрозділів соцзахисту й органів місцевого самоврядування, благодійних організацій/фондів тощо.

Важливо не відкладати розв’язання проблеми на потім, звертатися до постачальника щодо реструктуризації заборгованості, вживати заходів щодо зменшення наявного боргу, зменшення витрат на житлово-комунальні послуги надалі.

 

 

За матеріалами Finance.UA

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация