На Полтавщині вже зафіксовано 5 випадків хвороби Лайма, яку переносять кліщі

1 733 0
На Полтавщині вже зафіксовано 5 випадків хвороби Лайма, яку переносять кліщі

З потеплінням на Полтавщині почали фіксувати укуси людей кліщами. В цьому році вже зафіксовано 5 випадків інфікування хворобою Лайма.

Про це повідомляють ЗМІ з посиланням на кандидата медичних наук Наталю Примаченко. Як зазначає остання, епідемічна ситуація на Полтавщині залишається напруженою.

Звертатися до лікаря слід одразу, як тільки ви помітили у себе перші симптоми хвороби: на шкірі з'являється почервоніння, котре має вигляд кільця. Така пляма може свербіти чи викликати поколювання.

Захворювання характеризується головним болем, лихоманкою, слабкістю, підвищеною втомленістю, кашлем.

Уже на першій стадії можуть бути враження внутрішніх органів та мозку, що призводить до розвитку безжовтушних гепатитів, міокардитів, артритів й інших захворювань. Якщо хворобу вчасно не вилікувати, то це призводить до летальних наслідків.

У 2015 році спостерігалося значне зростання кількості кліщів у Полтавській області, зокрема іксодових. Минулого року хвороба Лайма лише на Полтавщині вразила 100 осіб.

З 2001 року на Полтавщині зафіксовано зростання кількості випадків хвороби Лайма у 33 рази. 

ДОВІДКА. Хвороба Лайма (кліщовий борреліоз) - інфекційне захворювання. Вона вражає нервову систему людини, серце, опорно-руховий апарат та шкіру.

 

 

 

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация