В Україні почнуть карати за сексизм у рекламі. Рада ухвалила новий законопроєкт

468 0
В Україні почнуть карати за сексизм у рекламі. Рада ухвалила новий законопроєкт

Народні обранці в другому читанні підтримали законопроєкт, який забороняє сексизм та запроваджує відповідальність за дискримінацію жінок і чоловіків у рекламі. Відповідний документ підтримали 307 нардепів.

Нині в Україні вже існує відповідальність за дискримінацію в рекламі, зокрема і за ознакою статі. Але в законі "Про рекламу" конкретно не прописано, що саме означає дискримінація за ознакою статі.

Тож депутати вирішили ухвалити законопроєкт №3427, в який введено поняття "дискримінаційна реклама" та "дискримінаційна реклама за ознакою статі".

Що ж саме підпадає під заборону: будь-яку перевагу однієї статі над іншою більше не показуватимуть, стереотипні ролі чоловіків та жінок, насильство за ознакою статі, тіло людини лише як сексуальний об'єкт. А також заборонять рекламу з натяками (слова, звуки, зображення) на секс, якщо він не стосується самого рекламованого продукту.

Якщо ж рекламодавець використовує щось із вищевказаного в списку, він повинен буде сплатити штраф у 10-кратному розмірі мінімальної заробітної плати (60 тисяч грн). У законопроєкті до першого читання також передбачалось покарання за повторне порушення закону, однак у документі до 2-го читання цей пункт прибрали.

"Якщо вартість реклами не вдається встановити, то рекламодавця можуть оштрафувати до 1 700 грн. Публічне спростування дискримінаційної реклами може відбуватися добровільно або за рішенням суду", - йдеться в записці.

Законопроєкт набуде чинності через три місяці після його опублікування.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация