Коли та кому з кременчужан потрібно робити пробу Манту: роз'яснення

586 0
Коли та кому з кременчужан потрібно робити пробу Манту: роз'яснення

Пробу Манту раніше в Україні робили щорічно усім дітям. Таким способом вивчали інфікування збудником туберкульозу — мікобактерією чи бацилами Коха.

У МОЗ повідомляють наступне: "Проведення проби Манту не рекомендується всім, адже подібна діагностика дітей, які не належать до груп ризику, недоцільна як із медичної, так і з економічної точки зору. Водночас пробу Манту проводять перед щепленням БЦЖ дітям, старшим за два місяці. Щеплення здійснюється, якщо результат проби Манту був негативним. Малюкам після народження та до двомісячного віку щеплення проти туберкульозу проводяться без попередньої проби Манту".

Наразі ж ситуація з захворюванням на туберкульоз в нашій країні доволі напружена, багато людей інфіковані мікобактеріями, тож значно ефективнішими в подоланні цієї хвороби є:

– охоплення вакцинацією БЦЖ новонароджених дітей;

– профілактика туберкульозу серед груп ризику через діагностику латентної туберкульозної інфекції (ЛТБІ);

– призначення профілактичного лікування туберкульозу, раннє виявлення хворих на туберкульоз та своєчасне призначення їм ефективного лікування.

Щодо сучасних рекомендацій, то пробу Манту обов’язково потрібно проводити як дорослим, так і дітям, які мають чинники розвитку туберкульозу наведені нижче:

– контакт з особою, хворою на туберкульоз із бактеріовиділенням;

– ВІЛ-інфекція;

– потреба в трансплантації органів або кісткового мозку;

– силікоз (захворювання людини, яке виникає при тривалому вдиханні шахтного пилу, що містить вільний діоксид силіцію).

Важливо: позитивний результат проби Манту не завжди є доказом інфікування туберкульозом. З отриманими результатами варто звернутися до сімейного лікаря, педіатра чи терапевта, які вас проконсультують та за необхідності скерують до фтизіатра.

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация