Чекаємо на чергове подорожчання: на які основні продукти підніматимуть ціни цієї осені?

428 0
Чекаємо на чергове подорожчання: на які основні продукти підніматимуть ціни цієї осені?

Найближчим часом продукти широкого вжитку можуть знову подорожчати.

За словами економічного експерта, директора “Економічного дискусійного клубу” Олега Пендзіна, ціну підніматимуть щомісяця приблизно на 1,5%.

1. Хліб

За рік хліб в Україні подорожчав на 12,5% і поки на світовому ринку зростає ціна на пшеницю, варто очікувати й подорожчання цього продукту.

"Хліб і далі зростатиме в ціні – приблизно на 1,5% на місяць. Ця тенденція збережеться мінімум найближчі пів року. Також у країні продовжить дорожчати соняшникова олія і курячі яйця, але вже не такими швидкими темпами",– сказав Пендзін.

2. Цукор

Експерт також повідомив, що в країні може подорожчати цукор. Це пов’язано з неврожаєм буряку. За інформацією Міністерства економіки, торік посуха спричинила неврожай цукрового буряку. В Україні його зібрали 8,6 мільйона тонн, що значно менше, ніж очікувалося. Як наслідок, виробництво цукру зменшилося з 1,5 мільйона тонн до 1,1 мільйона тонн.

За цей рік продукт подорожчав на 75%. Що буде з ціною на цукор, зрозуміємо тоді, коли зберуть урожай – у вересні. В разі неврожаю прогнозують його подорожчання.

3. Курячі яйці

Лише в серпні вартість яєць зросла на 13% у порівнянні з цінами в липні. Вони подорожчали на 6%.

Ціна яєць залежить від регіону. У західних областях, у тому числі на Тернопільщині, ціна становила 14,17 гривень, на півдні – 19,77 гривень, на сході – 21,1 гривня, у центральних районах – 19,23 гривні.

До того ж у поточному 2021 році знизився обсяг виробництва яєць. Це може спровокувати зростання вартості майже удвічі. Ціна за десяток яєць може досягти близько 40 гривень.

Ціна на яйця залежить безпосередньо від ціни на кормові культури для птиці. У 2021 році вони подорожчали на 60%. Саме це призвело до того, що без підвищення цін при виробництві яєць аграрії працювали б собі у збиток.

Але також є ще один фактор, що впливає на вартість яєць, – експорт продукції. У 2021 році він знизився майже удвічі. У нашій країні такого подорожчання не було вже близько 20 років.

4. Олія

Цієї осені ціна за літр продукту складе 100 гривень. Про це повідомляє ТСН.

«Експерти прогнозують, що вже восени літр олії коштуватиме понад 100 грн. Серед причин такого здорожчання — вартість сировини та сезонність продукту», — йдеться в повідомленні.

За словами економіста Олега Пендзіна, за останній рік в Україні не було жодного місяця, коли б зупинили підвищення цін на соняшникову олію. З початку року продукт подорожчав майже на 60%, а за останній місяць – майже на 4%.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация