Яка різниця між COVID-сертифікатом та свідоцтвом про вакцинацію і де їх отримати

364 0
Яка різниця між COVID-сертифікатом та свідоцтвом про вакцинацію і де їх отримати

У НСЗУ пояснили різницю між свідоцтвом і сертифікатом, які кожен вакцинований українець може отримати. Ці документи потрібні, щоб без проблем перетинати кордони іноземних держав, але вони мають свої відмінності.

Що ж таке COVID-сертифікат?

З 1 липня в Україні була запущена бета-версія в мобільному додатку "Дія", але отримати її могли не всі користувачі. Та все ж таки період тестування закінчився й скоро кожен щеплений українець, який є користувачем "Дії", зможе сформувати COVID-сертифікати для себе.

Ну і, звичайно, зовсім скоро такий сертифікат можна буде отримати в сімейного лікаря. Формується документ, ґрунтуючись на основі даних, які внесені лікарем для пацієнта в електронній медичній картці.

Також COVID-сертифікат може бути сформований у разі отримання повного курсу вакцинації від коронавірусу, у випадку перенесення хвороби або на основі негативного результату ПЛР-тесту.

Щодо використання сертифіката, то дійсним він буде в Україні, зокрема для відвідування якихось масових заходів, а також користуватися ним можна буде для подорожей за кордон. Але поки в Уряді лише працюють над тим, щоб якомога більше країн їх визнавали.

Для чого потрібне міжнародне свідоцтво про вакцинацію?

Цей документ можуть отримати лише ті, хто пройшов повний курс вакцинації від COVID-19. Водночас свідоцтво можна використовувати для подорожей за кордон.

Відрізняється від сертифіката він тим, що отримати його можна буде лише в паперовому вигляді в сімейного лікаря або в будь-якому медзакладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я.

Також зауважимо, що цей документ уже ратифікований Україною та міжнародною спільнотою.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация