Погані бібліотеки у Кременчуці хочуть закрити, а працівників - звільнити. Рішення міськради

367 0
Погані бібліотеки у Кременчуці хочуть закрити, а працівників - звільнити. Рішення міськради

Наші бібліотеки не привабливі та не цікаві. Саме такі слова сьогодні пролунали на засіданні президії Кременчуцької міської ради.

Мер Малецький заговорив про переформування кременчуцьких бібліотек у публічні, та грошей, як завжди, поки що на це немає і їх треба десь шукати. Тобто 11 бібліотек-філій закриють, а 75 працівників скоротять. Після такої реорганізації в місті залишиться лише 5 філій і 102 працівники. 

У пояснювальній записці до проєкту рішення, яке розглянуть на сесії, йдеться про те, що реорганізація пов'язана зі зменшенням кількості читачів за останні 5 років (кількість користувачів у 2017 році становила 80 640, а у 2019 році – 63 683 осіб).

Тож передусім змінять назву з комунального закладу культури "Кременчуцька міська централізована бібліотечна система для дорослих" - на комунальний заклад культури "Кременчуцька міська публічна бібліотека", й, скоріш за все, на цьому закінчать, бо, як завжди, на першому місці балачки, до яких нікому не буде діла.

Далі планують звільняти "старих" керівників бібліотек, щоб прийшли нові люди з амбіціями. Як приклад, навели бібліотеку в Потоках, кажуть, вона настільки класна, що саме з неї треба брати приклад, бо все село тих двох керівниць носить на руках.

"Якщо сісти біля бібліотеки з книжкою на лавці й порахувати, скільки заходить відвідувачів, вистачить лише пальців однієї руки", - розповідає мер.

І тут виникає зустрічне питання, про яку ж бібліотеку з лавкою біля входу говорить мер? Де знаходиться та сама будівля, під дверима якої є лавочки, щоб почитати там книжку, – незрозуміло.

Насправді лише одна бібліотека в Кременчуці має постійний потік читачів - та, що знаходиться на Соборній, адже вона єдина більш-менш осучаснена, з проектором, кріслами та малюсінькою залою для проведення заходів, на яких і запрошують кременчужан.

Чому ж місцеві бібліотеки в такому занепаді, якщо гроші з бюджету виділяють? Може, тих грошей настільки мало, що в бібліотеках нічого зробити не можна? І тут можна сказати лише одне - в мерії люблять поговорити про те, що треба зробити, й будують купу планів, на які потім не виділяють достатньо коштів.

Більшість і справді давно не робили ремонти, тому мало привертають увагу нових читачів. Бібліотеки не мають комп’ютерних місць і добре оснащених залів. Для комфортного проведення часу в читальній залі сучасним відвідувачам потрібен лише кавовий апарат, можливо, якісь смаколики та зручні місця для читання, і тоді люди підуть до бібліотек, а не купуватимуть книжки в інтернеті.

Чи є сучасна література в комунальних бібліотеках міста, відповідь – так, хоч мер і не знає про це, але почитати можна не лише Котляревського, деякі читачі й самі приносять нові книги, щоб поповнити бібліотечну колекцію. 

Після реорганізації в нашому місті буде Кременчуцька міська публічна бібліотека на вул. Європейській, 66/13 з відокремленими структурними підрозділами:

- Філія № 1 на просп. Лесі Українки, 13;

- Філія № 2 на вул. Соборній, 11, 9/16);

- Філія № 3 на вул. Соборній, 12/16;

- Філія № 4 ім. І.Приходька на вул. І. Приходька, 32;

- Філія № 5 на вул. Республіканській, 65.

При реорганізації двох закладів скорочують 77,5 штатних одиниць. Скорочення працівників відбуватиметься згідно із законодавством України та буде виплачена вихідна допомога в розмірі не менше середньомісячного заробітку.


 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация