Медики повідомили, чому тим, хто перехворів на COVID-19, варто вакцинуватися

263 0
Медики повідомили, чому тим, хто перехворів на COVID-19, варто вакцинуватися

У МОЗ пояснили, чим відрізняється імунітет після перенесеного COVID-19 від імунітету після вакцинації.

Повідомлення про це було опубліковано у Facebook учора, 17 травня.

Епідемія COVID-19 в Україні не відступає. Вакцинація співробітників критичної інфраструктури та осіб, які входять до вікової групи ризику, триває. У багатьох виникає питання, для чого вводити собі вакцину, якщо організм раніше вже переносив вірус SARS-CoV-2.

 

Читайте також: Як можна повернути собі нюх після коронавірусу

 

У МОЗ пояснили доцільність щеплення від коронавірусу не тільки тим, хто не хворів, а й тим, у кого вироблялися антитіла на COVID-19. Так, людина, яка перехворіла ковідом, отримує природний набутий імунітет. Такий імунітет менш ефективний у протистоянні з новим інфікуванням SARS-CoV-2.

Як зазначають у МОЗ, той імунітет, який людина набуває після вакцинації, свою ефективність отримує від сильнішої віддачі Т-лімфоцитів. Ці клітини піддаються більш сильній стимуляції саме при введенні вакцини.

"Тому навіть якщо ви перехворіли COVID-19, вам варто пройти вакцинацію і забезпечити кращий імунітет. Після перенесеної хвороби вакцинація може бути відкладена на період до 6 місяців, протягом яких рідко повідомляється про повторні випадки COVID-19", - повідомили в МОЗ.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация