Полтавщині пообіцяли нову ПЛР-лабораторію для додаткових тестувань

255 0
Полтавщині пообіцяли нову ПЛР-лабораторію для додаткових тестувань

Лабораторія буде діяти на базі обласного центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом. Нині там проводять ІФА-тестування. Для цього область виділила 15,6 млн грн.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Полтавської ОДА.

«Кадри є, знання й досвід є. Запуск лабораторії дасть можливість  робити додатково 400 тестувань на добу. Люди швидше отримуватимуть результати тестів.  Запустити нову лабораторію розраховуємо до кінця року, бо треба пройти всі юридичні процедури, тендери, постачання, встановлення і налаштування обладнання», – зазначив голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Щодня в обласний лабораторний центр надходять 1500-2000 проб. Такої кількості не було з початку пандемії. Багатьом людям доводиться чекати на результати ПЛР-тестування певний час.

«25 років українську систему охорони здоров’я просто знищували. І відновити її вмить надзвичайно важко, але область спрямовує на це всі сили. З початку пандемії збільшено можливість тестування обласного лабцентру: з 24 до 700 на добу. Також нещодавно лабораторія отримала обладнання від ВООЗ і держави, це дозволить збільшити діагностування. Водночас працюють міська лабораторія у Кременчуці та кілька приватних. Загалом на Полтавщині за день проводимо понад 800 ПЛР-тестів та понад 1 тисячу ІФА-тестувань», – сказав Олег Синєгубов.

Крім того, було укладено контракт із потужною приватною київською лабораторією. Їм направлятимуть із Полтавщини частину мазків для тестування. Це оплачуватиме держава.

 

 

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Авторизация